Soru FAZLA - EKSİK SAAT HESAPLAMA

SScrack

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2016 - TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24-03-2025
Merhaba arkadaşlar, forumda yeniyim konuyu yanlış yere açtıysa kusuruma bakmayın. Birçok firmada beyaz yaka çalışanlarda bildiğiniz üzere fazla mesai ücretlendirmesi yapılmamaktadır. Ancak esnek çalışma saatleri var olduğu için hafta içi bir rahatsızlıktan dolayı gelemediğimizde hafta sonu gelerek veya hafta içi daha geç çıkarak bu saatleri tamamlayabiliyoruz. Altta ki çalışmaya giriş çıkış saatlerimi eklediğimde o ay içerisinde ne kadar eksik saatim olduğunu ve/veya varsa ne kadar fazla saatimin olduğu bir bölüm daha eklenebilir mi? Şu anda fazla saat gözükmektedir ancak eksik saat olduğunda gözükmemektedir. Böylece o ay içerisinde eksik saatim var ise fazla saatime bakarak tamamlayıp tamamlamayacağını görmek istiyorum. Çalışma saatleri 08:30 - 18.30 ve sadece hafta içidir.

Bir diğer konu ise giriş çıkış saatlerini ve tarihlerini fabrikanın sisteminden çekiyorum. Bu sebeple bir excelden burada paylaşmış olduğum excele kopyala yapıştır yapıyorum. Yapıştırdığım tarih hafta sonuna denk geliyorsa o tarihin olduğu kutucuk renklendirilebilir mi? Örneğin bu excel dosyasında 09.01.2020 tarihinde işe gidememişim ve 04.01.2020 tarihi ile 18.01.2020 tarihinde haftasonu gelerek bu eksik saatimi tamamlamışım. 04.01.2020 - 18.01.2020 tarihleri o ay içerisinde haftasonuna denk geldiği için renklendirilebilir mi?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi forumlar dilerim.

Ekli dosyalar

SScrack

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2016 - TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24-03-2025
Yardımcı olabilecek var mı ? :)

SScrack

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2016 - TÜRKÇE