Filigranı Tam Sayfaya Oturtamama Sorunu

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2016 TR
Merhaba,
Excel de yatay A4 ebatlarında bir filigran ekliyorum ancak yazdırmada veya pdf e dönüştürmede sayfa kenarlarında boşluklar çıkıyor. Tüm kenarlıkları, üst alt bilgi boşluğunu 0 ve yatay-dikey ortalıyorum ama bir şekilde önizleme veya pdf de filigramın tam çıkmıyor, sağ-sol tam sığmıyor. Üstte boşluk, altta da tam çıkmaması gibi sorunlar çıkıyor.
Exceldeki filigran özelliğini wördde olduğu gibi tam sayfaya oturacak şekilde nasıl yapabiliriz?
Sorunlarımın örnekleştirilmiş hali aşağıdaki resimdedir.
Aslında bu bir katılım belgesi çerçevesi, excelde düşeyara formülü ile sırası ile isimleri değiştirerek hızlı bir şekilde ctrl+p ile yazdır diyip yazıcıdan çıktı almak istiyorum ama çerçevedeki sorunu çözemediğim için excel üzerinde devam edemedim.
Teşekkürler.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝11 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-09-2027
Merhaba @haletiruhiyem,

Söz konusu Excel de koymak istediğiniz Fligranı Üst bilgi kısmına eklemiş olmanızdan kaynaklı Resmin üst kısmından bir kırpma yapmadan yani resmi üste yasladığından alt kısımda kayıplara uğramaktadır. Bu durumu aşmak için; Görseliniz in boyutlarını A4 Çıktıda Kenar kısımlarda kayıp olan yerleri hesaplayıp revize etmeniz ve bu şekilde eklemeniz gerekmektedir. Dilerseniz fonda kullanmak istediğiniz görseli gönderin boyutlandırıp deneme yapalım.

* Ayrıca, katılım belgesi için Excelde liste yapıp buradan verileri Word'de istenilen konuma gönderip çıktı alınabilir. Bun için Word de Adres Mektup Birleştirme konularını inceleyebilirsiniz. Daha pratik olacağı düşüncesindeyim.

İyi çalışmalar.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Bu şekilde dosyayı açamıyorum, direkt yükleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2016 TR
Sayın Seyit Tiken, .rar dosyası olarak https://drive.google.com/file/d/1Iprerfo-zvtXaPOnPw1y0aqwSV14Pmey/view adresine yükledim. (Sayın netzone içinde çerçeve de var ama uğraşmanıza gerek kalmadı, önerdiğiniz yöntemle çözdüm)

Ancak Sayın netzone nin word de adres mektup birleştirme işlemini yaparak excel de gerçekleştirmek istediğim sonuca ulaştım. Adres mektup birleştirme işlemi yapmak istediğimi yapmamı sağladı.

İlginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.