Film Database i oluşturmak istiyorum

Excel Vers. ve Dili
2002
english
Ben elimde olan filmlerin listesini yapmak istiyorum. Ama listede başlıklar (oyuncu adı film adı gibi)tıklanabilir olsun istiyorum.Mesela oyuncuları tıkladığımda Tom hanks bruce willis gibi isimleri çıksın birini seçince de sadece onun filmlerini gostersin.
İstediğim ikinci bir özellik te filmlerin otomatik olarak alfabetik sırayla dizilmesi be hangi satıra yazarsam yazayım excel alfabetik olarak yerleştirsin istiyorum
Yardımcı olursanız sevinirim
Şimdiden sağolun

Excel Vers. ve Dili
2002
english
eger hiç kimse bir çozum bulamadıysa ilk problemim için hazır bitane var ama orda ufak bi resim var biturlu silinmiyo onu nasıl silebilirim(dosya ekte)
eger silebilirsem geriye sadece alfabetik sıralama kalıyo yardım ederseniz

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sırasıyla F5 tuşuna basın. Ekrana gelen pencerede Özel seçeneğini tıklayın. Başka bir pencere açılacaktır. Nesneler seçeneğini seçip Delete tuşuna basarsanız sayfadaki tüm resimler silinecektir.

Excel Vers. ve Dili
2002
english
Bu işe yaradı saolasın tek sorun alfabetik sıra
Lütfen yardımcı olun

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Girdiğiniz verileri alfabetik sıralayan kodları ekte gönderdiğim dosyanızda görebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2002
english
herkese merhaba
benim hazır buldum dediğim database i silerek kendi listemi yazmaya başladım . Yukarıda başlıklar tıklanıyo fakat benim yazdığım isimler çıkmıyor.Ekteki dosyama bi ayar yaparsanız veya nasıl yapacağımı bana soyleresniz çok memnun olurum.
Çok masraflı olduğumun farkındayım fakat tüm satırların genişliğini eşit ölçüde nasıl arttırabileceğimi de öğrenmek istiyorum. Şimdiden çok sağolun

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Boş olan ikinci satırı silerseniz sizin yazdığınız isimler çıkar.

Tüm satırların genişliğini mi yüksekliğini mi ayarlamak istiyorsunuz?

Yükseklikleri için, tek bir sütunu komple seçin ve menülerden, Biçim, Satır, Yükseklik komutlarını verdikten sonra istediğiniz değeri girin.

Genişlikler için, bütün sütunları birden seçin ve menülerden, Biçim, Sütun, En Uygun Genişlik komutlarını verin.

Excel Vers. ve Dili
2002
english
dediklerin işe yaradı çok sağol satır yuksekliği istiyodum yanlış yazmama rağmen yardım ettin boş sutunu da sildim hepsi halloldu sagolasın