Filtre(Süzme) Altındaki ilk hücre değerini alma

Excel Vers. ve Dili
office 2014
Hayırlı günler.
Bir sorum olacaktı. Yardımcı olursanız sevinirim.

A1 başlık ve A2 hücresinden itibaren verilerin olduğu alttaki gibi örnek bir liste için,

a2ahmet
a3ahmet
a4ahmet
a5mehmet
a6mehmet
a7mehmet
a8hasan
a9hasan
a10hasan

Böyle bir listede 1a başlığında Hasan ismini filtre ile süzme yaptığımda, a8,a9,a10 satırlarını almış oluyorum. Mehmet ismini filtrelediğimde ise a5,a6,a7 satırlarını almış oluyorum.
Yani her filtre sonrası başlık altındaki hücre/satır adresi değişmiş oluyor.

Şunu sormak istiyorum; Filtre sonrasında A1 başlığı altındaki ilk satır değerini nasıl başka bir hücreye formul ile alabilirim?
Yani formul olacak hücrede, eğer ahmet ismini filtrediysem ahmet, hasanı filtrelediysem hasan isminin yazmasını istiyorum.
Gece 3 gibi artık kafam durdu aklıma bir çözüm gelmedi.

Teşekkür Ederim.

Örnek Dosya Adresi: http://s3.dosya.tc/server13/5xcbtq/ornek.xlsx.html

Edit: İmla vb.

Son düzenleme:

antonio

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2013 Türkçe
Sayın saban20152015,
Dosyanızı yükleme sitesi uzantısı co olan yerine tc olanına yüklerseniz daha iyi olur. dosya.co sitesi virüs barındırıyor. Bilgilerinize, önceden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhabalar Sayın antonio,
Aslında site virüs içermiyor. Indirme linki açılan sayfada resmin altında yer alıyor. Sadece sabırlı olup 5 sn. beklemek gerekiyor.
Saygılarımla,

antonio

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Merhaba Sayın hayalmeyal,
A sütununda filtrelenen verilerinizin ilk satırında yer alan değeri örneğin F1 hücresine yazdırmak istediğinizi var sayalım:
Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz:
Kod:
Sub filtrelenen_ilk_deger()
Sayfa1.Range("F1").Value = _
    Range("A2", Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp)).SpecialCells(xlCellTypeVisible).Cells(1, 1)
End Sub

antonio

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Formül ile çözümü için aşağıdaki formülü, dilediğiniz hücreye yapıştırdıktan sonra, ctrl+shift tuşlarını basılı tutarak Enter yapmalısınız.
Kod:
=İNDİS(A2:A29;MİN(EĞER(ALTTOPLAM(3;KAYDIR(A2;SATIR(A2:A29)-SATIR(A2);0));+SATIR(A2:A29)-SATIR(A2)+1)))
NOT: Formülde 29 sayısını, en son dolu satırınız olarak düzenlemeyi unutmayınız

Excel Vers. ve Dili
office 2014
teşekkürler

Hepinizin eline emeğine sağlık. Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

"antonio" Verdiğiniz formul işime yaradı. Çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
=İNDİS(A2:A29;MİN(EĞER(ALTTOPLAM(3;KAYDIR(A2;SATIR(A2:A29)-SATIR(A2);0));+SATIR(A2:A29)-SATIR(A2)+1)))
İyi akşamlar

Yardımcı olduğunuz formülü görmeden başka bir başlıkla sorunuma çözüm için yardım başlığıyla açtım Korhan Ayhan bey yönlendirmesiyle faydalandım teşşekür ederim

Excel Vers. ve Dili
tr 2003
merhaba, benimde aynı sizin isteğiniz konuda yardıma ihtiyacım var. bir listem var ve her gün yeni girişler yapıyorum. listede filtreleme yaptığımda filtrelenen değeri "text" başka bir hücreye yazdırmam gerekiyor. yukarıdaki formüller ne yazık ki çalışmadı.
İyi akşamlar

Yardımcı olduğunuz formülü görmeden başka bir başlıkla sorunuma çözüm için yardım başlığıyla açtım Korhan Ayhan bey yönlendirmesiyle faydalandım teşşekür ederim