Filtreleme Konusuda Yardım

Excel Vers. ve Dili
2020
Merhaba,

Muhasebe kontrol işlemlerini kolaylaştırmak adına eğer zahmet olmazsa yardım talebinde bulunacağım.

Ekteki dosyadaki excelde Veri ve Sonuç adında sekmeler mevcut, veri alanını kopyala yapıştır ile dolduracağım sizden talebim; Sonuç sekmesinde Turuncu b2 hücresine Veri alanındaki Fiş No'lardan birini girdiğimde yine Sonuç sekmesindeki Yeşil renkli alanlar otomatik olarak doldurulsun(Çağırdığım fiş kaç satır ise tamamı aşağıda oluşsun), Veri alanı satır sayısı çok fazla olabiliyor tüm excele bunu uygulamak mümkün mü ?

Dosya linki
https://www.dosya.tc/server28/rnqxfz/talebim.xlsx.html

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba,

Yardımcı sütun kullanmak sorun değilse linkteki tabloyu inceleyin lütfen. Tablonuza göre formülleri yeterince uzatırsınız.

Excel Vers. ve Dili
2020
Merhaba,

Yardımcı sütun kullanmak sorun değilse linkteki tabloyu inceleyin lütfen. Tablonuza göre formülleri yeterince uzatırsınız.

Cevabınız için teşekkürler, yardımcı sütunlar kullanılmasında herhangi bir sorun yok fakat ben eksik talepte bulunmuşum. Bu tablo için dediğiniz uygun fakat bazı fiş no alanlarında harf, rakam ve işaretlemelerde mevcut "örn. A-100/5" gibi hatta boşlukla fiş numarası veren yazılımlar mevcut "örn. A 100"

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Sonuç sayfası C2 hücresine ne yazarsanız veri sayfasında da varsa o bilgileri getirecek şekilde yaptım. Belirttiğiniz şekilde bir örnek eklerseniz bakalım.