Filtreleme sonucunda grafik çizdirme

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
Merhaba,

Ek'te yapacağım şeyin bir benzerini ekledim. Sanıyorum sorumu makro dışında yapmak mümkün değil, eğer mümkünse onuda söyleyebilirseniz çok memnun olurum.

Dosyada C kolonunda kişilerin takımlarını görüyorsunuz. E kolonunda ise her kişinin durumunu (Açık veya Kapalı -Sadece İki Mod) olarak görüyorsunuz. Bahsettiğim gibi Durum kolonu sadece iki mod olabilirken Takımlar (Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Diğer) olabilmekte bunun dışında başka bir takım olamamakta. (Not: Bunun diğer takımlara saygısızlıkla ilgisi yoktur, bu sadece örnek bir dosya, diğer takımları tutanlardan özür dilerim)

Benim yapmaya çalıştığım şey grafik çizdirmek.

Örnek olarak bir grafikte,
Tüm Galatasarylıları, Durumu açık olan Galatasaylıları gösterebilmeliyim. Filter'i kullanınca bunu elde edebiliyorum ama 2000 tane kişi kayıtlı olsaydı bunu yapmak imkansız olurdu.

Yani ben nasıl hem tüm Fenerbahçelileri hem de hem Fenerbahçeli hem de durumu (açık veya kapalı) olanları grafikte gösterebilirim.

Grafikte göstermekten kastım bunların sayılarını bir hücreye otomatikman makro ile gösterebilmekten bahsediyorum.

İkinci sorum çok benzer sanırım daha basit, toplam kişi sayısını bulmak kolay, ama yine filter ile sadece açık olanları görebiliyoruz ama açık olanların sayısını yine nasıl okuyabilirim makro ile(takım ayırmaksızın)?

Çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Makro'ya gerek olduğunu sanmıyorum.

Ekteki örneği inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
Ferhat Pazarçevirdi;253844' Alıntı:
Makro'ya gerek olduğunu sanmıyorum.

Ekteki örneği inceleyiniz.
Sayın Ferhat bey,

Mükemmel bir cevap. Elinize sağlık.