Filtreleme Yapınca Sıra Numarasının Ardışık Listelenmesi

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Değerli Arkadaşlar;

Sürekli formda listelediğim verilerimi alanlara göre aynı listede sorguluyorum.

Listenin başında Sıra No alanı var. Bu alanı tabloda otomatiksayı olarak belirlemiştim. Formda filtreleme yapınca sıra no da doğaldır ki karışık geliyor..

Başka bir tabloda sayıları sıralı dizip diğer tablo ile birleştireyim diye düşündüm, bunun da mantığını kuramadım..

Nasıl bir şey yapmalıyım ki her filtreleme sonrasında Sıra No' nun sıralı bir şekilde (1,2,3..diye) gelmesini sağlayayım..

Teşekkürler..

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Eğer illa 1,2,3.....34,35,36 diye gidecekse sıra no yu tablodan almayın ilşkisiz denetim kullanın.. Eğer ki kayıtlara ait sıra numarasına göre sıralama olacaksa örneğin; 5,7,8,15,...45,47,50 gibi o zaman sorguya dayalı yapın ve sıra nosuna göre dizdirin bence..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın Taruz,

Gerçi bununla ilgili daha önce örnek eklemiştim. Hem form için hem de sorgu için. Neyse. GetLineNumber adında bir fonksiyon ekledim bir modüle. Ondan sonra da formda sıra larin göründüğü metin kutusunun üstüne bir metin kutusu daha yerleştirdim ve yukarıdaki fonksiyonla, altta bulunan sıra alanlarının forumda kaç kere göründüğünü saydırdım.

İyi çalışmalar:hey:

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın modalı;

Sihirli kelimeleri yazamamışım demek ki...

Çok teşekkürler ederim..

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Eğer illa 1,2,3.....34,35,36 diye gidecekse sıra no yu tablodan almayın ilşkisiz denetim kullanın.. Eğer ki kayıtlara ait sıra numarasına göre sıralama olacaksa örneğin; 5,7,8,15,...45,47,50 gibi o zaman sorguya dayalı yapın ve sıra nosuna göre dizdirin bence..
Sayın beab05;

İlginize teşekkür ederim.. Sağolun