Filtrelenmiş tabloda veri saydırma

Excel Vers. ve Dili
ing
Merhaba,
Amatör düzeyde çalıştığım Excel ile ilgili takıldığım konularda forumdan çok faydalanadım. Bilgilerini paylaşan herkese öncelikle teşekkür ederim.
Benim Sorum:
Firmamıza ay kriterinde açıklamalarıyla girişi ve çıkışı yapılan tente motorları için AY bazında örneğin OCAK olarak filtreleme yaptığımda tablomun üst bölümüne filtreli halindeki Adet kadar yazılmasını istememdir. Ben filtreleme yapmadan evvel örn: alt alta 8 adet ALTUS 70 motorum varken filtreleme yaptığım zaman bana 3 adedi gözüktüğünde rakamın da 3 e düşmesini istiyorum.
Count if altında e toplam yaptırmak istedim fakat beceremedim...
Konu ile ilgili topla.çarp lı formüller gördüm fakat işin içinden çıkamadım.
SS görüntülerinin web linkini gönderiyorum
Yardımlarınızı rica ederim. Saygılar...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24.01.2019
selam,
liste süzülmese de , süzülse de genel anlamda

Kod:
=COUNTIFS($A$15:$A$1005;"OCAK";$G$15:$G$1005;"ALTUS 85")
formülü ile Ocak ayında çıkan ALTUS 85 motor adedini bulabilirsiniz.

Süzülen listede ise alt toplam ile şu şekilde bulabilirsiniz.

Kod:
=SUMPRODUCT(SUBTOTAL(3; OFFSET($A$14;ROW($A$14:$A$1005);))*1*($G$15:$G$1006="ALTUS 85"))
dediğim gibi süzülmemiş listede ise hatalı sonuç üretecektir..

Excel Vers. ve Dili
ing
Sayın savas_145 ve Sayın sakman26,
Çalışma desteğiniz için çok teşekkür ederim...
if bağlacı kullanılarak yapılan çalışma örneğiniz için teşekkür ederim savas_145, farklı bakış açınız işimizi gördü.
sakman26 Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde yapmış olduğunuz topla.çarpımlı çalışmanız anlamadığım konu hakkında oldukça öğretici oldu. Değerli çalışmalarınızın uygulamasını bugün excelde geliştirecem.
Naçizane teşekkürlerimi ekşisözlükte excel.web.tr başlığı altında yaptım. Saygılar...