Filtrelenmiş verileri aktarma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Merhaba Arkadaşlar.
Beş sütunlu bir veri listemi üç sütun başlığını kriter alıp filtreledikten sonra, filtrelenmiş kısmı sayfanın bir başka bölümüne, veya başka bir sayfaya kopyelemem gerekiyor. Farklı kriterlere göre pek çok rapor tablosuna ihtiyacım olduğu için copy/paste oldukça zahmetli.. Makro ya da fonksiyonla yapmamı sağlayacak yardımlarınızı bekliyorum. Forumdan aldığım bazı örnekleri uyarlamaya çalıştım, ancak hep filtrelenmiş bölümü değil, listenin orjinal halini, yani tamamını kopyeledi. Gereksiz bir şey sormuş olmamak için elimden geldiğince taradım forumu, ancak artık saat 03:40 ve bittim.
Bu arada, moderatör arkadaşlara da ait olan pek çok mesajda "ekteki dosyayı inceleyin" ibaresiyle karşılaşıp dosyayı bulamamak gibi bir sorunum da var, ama öncelik arzetmiyor.. Herneyse, yeni bir kullanıcı olarak fazlaca uzatıp haddimi aştımsa affedin. Hepinize şimdiden teşekkürler.
Ve artık Günaydın demeli galiba :)

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Liste halinde olan verilerinizden çeşitli raporlar almak için özet tablo raporlarından faydalanmanızı öneririm.
Excel dershanesi bölümünde detaylı açıklamalarını bulabilirsiniz.
Ayrıca Arama motoruna Özet tablo diye yazıp aratırsanız bir çok örnek bulabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Aşağıdaki örnek belki size fikir verebilir.