filtreleyip diğer sayfada gösterme

Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
merhaba arkadaşlar,

bir sayfada yaklaşık 30 sütün var ve 5000 civarında kaydım var. bu kayıtlara ait tarihler var. istediğim şey şu: BUGUN() ile BUGUN()+5 arası kayıtları seçip bunları başka bir sayfada göstericek.

Yani bugün ile bugünden 5 gün sonraki gün arası tarih yazan kayıtları filtreleyip diğer sayfada göstermesini istiyorum. Filtreleme tekniğinde formül yazılmadığını gördüm. Bunu nasıl başarabilirim?

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Örnek dosya ekleyiniz..

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Excelin olanaklarını kullanarak yapılabilir.

Süzme işleminde birinci aşama Eşit ve Büyük
Ve dedikten sonra
Küçük ve Eşit deyip ilgili tarihler seçilir

Süzdükten sonra,
F5
özel
Görünür Hücreler
Tamam

dedikten sonra kopyalanıp ilgili sayfaya gidip yapıştırabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
cevaplar için teşekkürler..

necdet hocam, anlatmak istediğimi tam olarak anlamışsınız. fakat tek fark, süzme kriteri olarak hani siz 30.03.2008 ile 04.04.2008 değerlerini elle yazmışsınızya , ben bunu o gün tarihini otomatik yazarak almasını istiyorum. yani oraya fonksiyon gibi bişey yazmak istiyorum.. =BUGUN() ile =BUGUN()+5 yazdığımda sonuç vermiyor..

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın tnt,

Tarihleri elle yazmadım, sadece seçtim :) bu işlemler çok kullanıldığı için makro vs yapmaya gerek var mı acaba diye size sorayım.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
makrodan daha kolay bi yolu yok diyosunuz yani.. :)

Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
peki şöyle sorayım o zaman, bu dosya yaklaşık 6 mb büyüklüğünde ve açılması, filtreleme işlemlerinin yapılması falan çok uzun sürüyor. çünkü içinde çok fazla ilişkili hücre ve fonksiyon var. bir de makro atarsak içine daha mı şişer acaba performans olarak?