Filtreli hücrelerde köprü yaparken...

D.Ozsahin

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Profesyonel Plus 2016 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-03-2025
Selamlar arkadaşlar,
Forumda arattım ama filtre ile köprünün aynı konu içerisinde olanını bulamadım.
Sorum şu;
Örnek olarak B sütununda 10,20,30,40 gibi değerler var. Ama bunlar sıralı olarak yazılı değil sütunda. Bir satırda 20 yazıyorsa diğerinde 50 yazıyor gibi, bu şekilde 3-4bin satırım var. 10 yazanları filtreleyip bunların hepsine köprü ile klasör yolu veriyorum fakat filtreden dolayı arada gizli satırlar olduğu için onları da seçiyor ve köprüyü bozuyor. Filtrelemeden yaparsam sıkıntı yok ama o zaman da tek tek her satırı köprülemem lazım. Bunun çözümü için yardımcı olabilir misiniz ?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Filtre uyguladıktan sonra ilgili hücreleri seçin sonra F5 tuşuna basıp ÖZEL bölümünden yalnızca görünür hücreleri seçebilirsiniz.

Ama bu seçim köprü eklemenize engel olabilir.

Ayrıca şimdi boş bir excelde bir sütuna sayısal veriler yazıp filtre uyguladım. Bir değeri süzdüm. Sonrasında satırları seçip sağ klik körü ekle dedim. Sadece görünen satırlara köprü eklendi.

Dilerseniz dosyanızı paylaşırsanız inceleyebiliriz.

D.Ozsahin

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
26-03-2025
Merhaba,

Filtre uyguladıktan sonra ilgili hücreleri seçin sonra F5 tuşuna basıp ÖZEL bölümünden yalnızca görünür hücreleri seçebilirsiniz.

Ama bu seçim köprü eklemenize engel olabilir.

Ayrıca şimdi boş bir excelde bir sütuna sayısal veriler yazıp filtre uyguladım. Bir değeri süzdüm. Sonrasında satırları seçip sağ klik körü ekle dedim. Sadece görünen satırlara köprü eklendi.

Dilerseniz dosyanızı paylaşırsanız inceleyebiliriz.
Dediğiniz gibi F5 ile köprü yapamıyorum.
Excel'e ekten ulaşabilirsiniz.
Tablodan şöyle izah edeyim. EKN to SNT (Onaylı) yazan sayfada ünite no. yazan kısımdan 000 değerlerini seçip bir köprü uygulayın. Sonra tüm filtreleri görünür hale getirip 32. satırda 043 yazan ünite numarasının üzerine gelin. Link gibi mavi ile belirtmiyor ama yine üzerine tıklanabiliyor. Bahsettiğim problem bu. Bu şekilde devam ettikçe iyice karışıyor linkler.

Ekli dosyalar

D.Ozsahin

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
26-03-2025
Buldum çözümü. Filtre yaptıktan sonra sütundaki bütün değerleri seçip köprü yapılmayacakmış. Tek bir tanesine köprü yapılıp alttaki hücrelere yapıştırılınca filtreden kaynaklı gizli satırlara etki etmiyor.