Filtreyi diğer sayfaya aktarma

Excel Vers. ve Dili
2016
Merhabalar 1. çalışma sayfasındaki filrelendirilmiş tablomuz var 1. çalışma sayfasının 2. bir sayfada kopyasını oluşturduktan sonra filtrele dediğimizde 1. sayfaya kayıt olunan verileri otomatik 2. sayfada da görünmesini istiyoruz nasıl yapabiliriz?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Bu işlemi makro ile yapmanız daha uygun görünüyor.

Anladığım kadarıyla Sayfa1 de filtrelediğiniz veriyi Sayfa2 ye aktarmak istiyorsunuz.

Ben şöyle uyguladım...

Sayfa1 A1:G... aralığında verilerim var. (İlk satırım başlık satırıdır.)
K1 hücresine aşağıdaki formülü uyguladım. (Bu hücre makroyu tetiklemek amacıyla kullanılmıştır. Dilerseniz hücre yazı rengini beyaz yaparak gizleyebilirsiniz. Sizin tablonuz daha geniş ise bu formülü sağ tarafta boş bir hücreye uygulayabilirsiniz.)

C++:
=ALTTOPLAM(3;A:A)
Sonra sayfanın kod bölümüne geçip aşağıdaki kodu uyguladım.

C++:
Option Explicit

Private Sub Worksheet_Calculate()
    On Error GoTo 10
    With Application
        .ScreenUpdating = False
        .Calculation = xlCalculationManual
        .EnableEvents = False
    End With

Sheets("Sayfa2").Cells.Clear
    Sheets("Sayfa1").Range("A1").CurrentRegion.Copy Sheets("Sayfa2").Range("A1")
    Sheets("Sayfa2").Columns.AutoFit

10  With Application
        .ScreenUpdating = True
        .Calculation = xlCalculationAutomatic
        .EnableEvents = True
    End With
End Sub
Bu kod Sayfa1 de her filtre işleminden sonra görünen verileri Sayfa2 ye kopyalar.

Excel Vers. ve Dili
2016
Korhan bey öncelikle teşekkürler. Aslında benim istediğim ek de ki Excel tablosunda anlatmak istediğim şekli ile sayfa 1 deki verileri sayfa 2 de filtrelemek yani mesela ürünün döküldüğü ambar kısmını sayfa 2 de filtreli şekilde görmek istiyorum açacağım yeni bir 3 sayfaya göre de farklı ambar görmek istiyorum gelişmiş filtre seçeneklerini denedik olmadı yardım edebilirseniz sevinirim.
Dosya