find ve substitute makrolarini yazamadim

=LEFT(A151;FIND(" -";A151;1))

=TRIM(RIGHT(A148;LEN(A148)-FIND("-";SUBSTITUTE(A148;" ";"*";LEN(A148)-LEN(SUBSTITUTE(A148;" ";""))))))

Bu iki formulu makro olarak yazmayi beceremedim. Yazabilecek arkadaslara tesekkurler.

Not: excele yeni baslayanlar bolumune de yazmis bulundum, konu orada devam ediyor diye. sonra makro bolumune de ayni soruyu koymus oldum, kusuruma bakmayin.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Örnek dosyayı inceler misiniz?

Sayin Necdet Bey,
Gonderdiginiz dosyada iki makronuz da gonderdiginiz dosya icinde sorunsuz calisti. ama kendi dosyama uyarlamaya calisinca birinci cozum hata verdi. error 1004 bilinmiyen uygulama vs diye yazdi. (sizin yolladiginiz excelde calisirken benimkinde niye hata verdi anlamadim.) ama ikincisi sorunsuz calisti ve derdime ilac oldu.

Tesekkurler.

Makro konusunda sizler kadar deneyimli olmadigimiz icin, yazim tarzlari (-range, cell,vs farki) farkli oluyor, siz bir cok seyi bilirken biz bildiklerimizin disina cikmaktan cekiniyoruz. Sanirim bu konuda kendimizi gelistirmeliyiz. Yardiminiz icin tekrar tesekkurler.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Birinci makroda hata vermesi doğal çünkü "-" bulunmazsa hata verir, ben onu kontrol etmedim.