fiyat gör sistemi

arkadaşlar cari stok tuttuğum bir yazılımım var acces veritabanı kullanıyor
stok bilgilerim barkod nosuyla kayıtlı ürünlerin barkod nolarını girerek fiyat gösterecek bi ekran yapmaya çalışıyorum yaptım fakat ileri ve geri tuş yardımıyla görebiliyorum(binlerce kayıt var pratik değil zaten) barkod nosu girerek ürünün fiyatını gösterecek hale nasıl getirebilirim aynı zamanda ürün adıyla da arama yapmak istiyorum form ve raporlamaya su an ihtiyacım yok accessin hangi bölümde nasıl bir değişiklik yapmam gerekir yeni başlayanlardanım yardımcı olursanız sevinirim

dostum ilk önce sorgu oluştur sorgunun tasarım modunda aç.barkod no yzan yerin ölçüt kısmına [barkod noyu giriniz] bu şekilde yaz parantez içinde içine ne yazmak istiyorsan yaz formunu oluştururken bu sorguyu kullanarak yap açılışta senden noyu isteyecek yazdığında ürün fiyatını gösterir ama kullanışlı bir yol değildir....

Bunun için ürünler adı altında bir tablo oluştur ve bu tabloda BarkodNo ve BirimFiyat sütunları yer alsın. Daha sonra bu tabloya bağlı bir form oluştur ve kod bölümünde BarkodNo'nun AfterUpdate özelliğine aşağıdaki kodu gir...Umarım işine yarar.

Private Sub BarkodNo_AfterUpdate()
On Error GoTo Err_BarNkodo_AfterUpdate

Dim strFilter As String

strFilter = "BarkodNo = " & Me!BarkodNo

Me!BirimFiyat = DLookup("BirimFiyat", "Ürünler", strFilter)

Exit_BarkodNo_AfterUpdate:
Exit Sub

Err_BarkodNo_AfterUpdate:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_BarkodNo_AfterUpdate

End Sub

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
yok işe yaramadı hata verdi. tekrar bakar mısın bir koda acaba.

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
şimdi benim yöntemim biraz ilginç gelebilir.ama hiç komut bilmesen yaparsın.
sırayla anlatıyorum.

1.değer adlı bir tablo oluştur ve içine değer adında bir alan oluştur. sadece bir kayıt yap buraya herhangibir şey yazabilirsin. ama mutlaka tek kayıt olmalı
2.stoklarla ilgili tablonu basit sorgu sihirbazında ekle. aynı sorguya tablo ekleyi kullanarak değer tablosunu ekle. değer tablosunun değer alanı ile stoklarla ilgili tablonun barkod alanını eşleştir.
3.sonra makro penceresine geç ve bir makro oluştur. komut çalıştır eylemini seç ve komut sayfayıyenile olsun. bunuda yenile diye kaydet.
4.form penceresine geç ve değer tablosunun formunu sürekli form formatında oluştur. oluşturduğun tabloyu tasarım görünümünde aç ve özelliklerine gir. biçim sekmesinde varsayılan görünümü tek form yap. veri sekmesinde süzgeç, silme, ekleme izinlerine hayır yaz.düzenleme iznini evet yap.
5.daha sonra bu formun altına alt form oluştur. formu tablodan seç ve stoklarla ilgili tabloyu seç. bağlantı ayarlarında değer üst formunda değer alanı ile stoklarla ilgili form olan alt formda barkod alanı ile eşleştir.
6.değerle ilgili oluşturduğumuz ve stokların üst formu olan formda, değer alanının sekme dizinini "0" yap ve yine değer alanı için olay sekmesinde gildiğinde yazan kısma yada değiştiğinde yazan kısımda (tam hatırlamıyorum) oluşturduğumuz makroyu seç.

sonra değer alanında iken bir barkodu okuttur bakalım nasıl olacak.....

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
zeycoba oldumu bende barkod okuyucu olmadığı için bakamıyorum...