FİYAT LİSTESİ

FÝYAT LÝSTESÝ

Slm arkadaşlar...
Excel üzerinde bir fiyat listesi hazırlıyorum.. yalnız bunların grup grup ayrılmasını ve istediğim ürün ve markayı seçtiğimde karşısına önceden kayıtetmiş olduğum fiyatı vermesini istiyorum.Ã?rneğin;motorlar kısmından x markayı seçtiğim zaman bana bu markanın motor modellerini verecek.motor modelini seçip miktarını girdikten sonra birim fiyatını ve tutarını görebileceğim.
Bu uygulama motor,kapı,kabin,halat,raylar içinayrı ayrı yapılacak ve en alttada genel toplam almam gerekiyor.. bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Þimdiden teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba

Bu şekilde yardımcı olmak çok zor,bir örnek dosya eklerseniz bu dosya üzerinde bir çalışma yapılabilir.

slm

size şöyle bir örnek daha verim.. bir bilg. firmasının sitesine girdiğiniz zaman bilg. fiyatı öğreneceksiniz..toplama bir bilg. fiyatı çıkarmak için fiyat kısmına giriyorsunuz.mauso alacaksınız x marka istiyorsunuz onu tıkladığınız zaman karşı tarafa fiyatını çıkartıyor...sonrada monitör ,kasa falan filan hepsinin toplamını veriyor... excelde bir dosyam olsa zaten gönderecem... ama işte kaderrr....

G

Guest

Misafir
Merhaba sayın resmiye

Yazımı bizi anlayacağınızı umarak yazıyorum.Bizim burada uğraşmamızın amacı insanlara birşeyler öğretmek onların breysel işlerini yapmak değildir.Burada hepimizin yapmak zorunda olduğumuz bir işimiz var.Sizin bizden istediğiniz size baştan bir program hazırlamamızdır.Bizim buradaki amacımız hiçbir zaman bu olmamıştır zira zamanımız da bu kadar bol değil.Sizden isteğim yapmak istediğiniz şey üzerinde kendinizin biraz uğraşmanızdır.Takıldığınız yerlerde bize herzaman sorunuzu sorabilirsiniz. :dua: :hey:

Sn Moderatör Türker UÇUM

Zaten bireysel bir işim olsaydı direkt dosyayı gönderir yazmanızı isterdim. demek ki bir sorunum var ki size mail gönderiyorum. Zamanın ne kadar değerli olduğunu biliyorum çünkü benimde zamanım benim için çok değerli onun için yardım mailli gönderdim..Ama sizi bu cvp ı vererek o kıymetli vaktinizden alıkoydum. Pardon... Mümkünse bir daha yanıt vermeyin yoksa kendimi suçlu hissedicem

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Re: FÝYAT LÝSTESÝ

resmiye' Alıntı:
Excel üzerinde bir fiyat listesi hazırlıyorum..
Bu listeyi görmeden kimse bir şey yazamaz . yaptığınız liste örneğini ataçlarsanız herkes yardımcı olur.

Verdiğiniz emek üzerine arkadaşlarda bir şeyler ekleyip raporunuzu hazırlarlar.

olmayan bir şey üzerinde nasıl kodlama yapılacak

anlatmış olduğunuzdan anladığım kadarı ile bir örnek hazırladım istediğiniz bu tip birşeymi?

X

xxrt

Misafir
resmiye,
Formumuza hoş geldiniz.
Sayın Türker ve aynı görüşü paylaşan diğer arkadaşlara katılıyorum..
Siz bir zahmet dosyayı gönderin.

teşekkür ederim. ahmet yalnız bişey sorabilir miyim. senin hazırladığın dosyayı ben göremiyorum neden acaba?..ataçta birinci dosya benim hazırladığım listeden oluşuyor yalnız ben bunu ikinci dosyada gönderdiğim şekilde oluşturmak istiyorum. bunda da senden yapmanı değil. sadece bana yapma konusunda bir kaç ipuçu vermeni rica ediyorum.

ahmet istediğim tam olarak böyle bişeydi.. nasıl yaptığını anlatırsan sevinirim...zahmet olmazsa..