Fiyat teklifi hazırlama,

Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-11-2022
Selamlar excell ailesi,

Yardımınıza ihtiyaç duyduğum bir konu ile tekrar sizlerleyim... 🤕

Elimde bir iskontolu fiyat teklif dosyası var yine buradan yardımcı olup hazırlayan arkadaşlara teşekkür ederim, bu dosya üzerinde bir değişiklik yapılarak eklenmesini isteyeceğim, bir formül daha ihtiyaç haline geldi.

İhtiyaç duyduğum olay ise : Ekteki dosyada da gördüğünüz üzere sekmeler var altta, müşteriler, teklif diye..
Teklifte ki özelliklerin aynısını ekstra bir sekme açıp o sekmede ise net gramı yazıp, adeti kilograma çevirebilecek bir formül sistemi yapabilir miyiz?

Yani kısacası, adeti yazacağım, net gramını belirteceğim bana kilosunu çıkartıp belirttiğim fiyatı 1 kilo fiyatından net fiyata çevirecek.
Örnek 15000 adet sipariş, tanesi 12.60 net gramı, 30₺ fiyatı, ürünün kg'ını bulup 1 kg'ını 30 ile çarpacak.

Bir de aynı şekil de adet fiyatını da yazdırabileceğim bir formül ekliyebilir miyiz.
30 tlnin adet fiyatı atıyorum 2 liraya denk geliyor diye çıkar mı?

Biraz karmaşık ama bilenler için basit diye düşünüyorum yada ben anlatamadım..
Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Dosyanızdaki M105341.0250 Devarda's Alloy GR kontrol ettim.
Ürün listesin sayfasıbda birim tanımında adet yazılmış.
Teklif sayfasında da 2 adet olacak demişsiniz.
Neyi nasıl kiloya çeviriyorsunuz ben anlamadım

Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-11-2022
Cevabın için teşekkürler, belirtmeyi unutmuşum ürün listesi bana ait değil ürün listesini kaldırabiliriz yada ürün listesine ben kendi ürünlerimi nasıl entegre edebilirim? Netsisden vesaire çekerek oraya aktarabilir miyim, excell bilgim yok malesef kusura balmayın soruyorum.

Mevcut teklif sayfasında ise vermiş olduğum ürünler, adet ve kg bazlı olduğu için öyle istedim belirtmek için ekstra istediğim teklif sekmesi kg ile sattığım ürünün, orada net gramını yazdığım da üstte belirttiğim formülleri istiyorum.

Umarım anlatabilmişimdir.. 😄

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Sorunuzu doğru örnek dosyayla birlikte (varsayımsız, tahminsiz, yorumsuz) birlikte sorarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Excel Vers. ve Dili
open office
Merhabalar,
Belgelendirme ve danışmanlık firmasında satış departmanında yer alıyorum. Tekliflerimi bilgisayar kurulumlu bir program üzerinden hazırlıyordum. Bilgisayarıma virüs bulaşması ile şimdiye kadar vermiş olduğum tüm teklifler silindi. Yaşadığım bu olay sonrasında bulut tabanlı bir crm programı ve teklif hazırlama programı arayışına girdim. Bu konuda evobulutun Crm programı ile karşılaştım. Teklif tasarımımızı firmamıza özel olarak hazırlayarak kurumsal bir teklif şablonu oluşturmamızda yardımcı oldular. Müşteri ziyaretlerimizde daha önce vermiş olduğum teklifleri anında kontrol edebilmem ve hızlı teklif oluşturabilmem sayesinde müşteri ilişkileri yönetimimizde süreçlerimiz çok rahatladı. Evobulutu ve teklif hazırlama programını https://www.evobulut.com/teklif-hazirlama-programi herkese öneriyorum..