FLASH Dosyalarını ACCESS içerisinde kullanmak

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
indireceğiniz dosyanın içinde nesil yapıldığını anlatmaya çalıştım. dosyayı C:\ içerisine açarsanız sorun yaşamazsınız...

selamlar... :hey:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba :hey:

Güzel bir örnek ve anlatım.
Ben de foruma katılımınızdan ve katkınızdan dolayı çok sevinçliyim.

Not:Yalnız bu konu başlığını access örnekleri ve bilgilerine , moderatörlerimiz taşırsa daha iyi olur kanısındayım.

leventm not:Konu "Access örnekleri ve bilgileri" başlığı altına taşınmıştır

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
jale,

cesaret verici sözleriniz için teşekkür ederim.

kardeş swf doyaları çok yavaş ilerliyor yani explorerda ki gibi hızlı ve akışkan degil bu konuda yardımcı olabilirmisiniz
:eek:pucuk:

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
şimdi sorun aslında ACCESS'ın doğasına aykırı olan bir işi OLE nesneleri ile halletmektir. bunun sonucunda fazlaca bir performans alınamayacağunu bende biliyorum ama bunu EXCEL yaparsa ACCESS hayda hayda yapar merakından kaynaklanan bir merakla yaptım. yani sadece kişisel meraktan, yoksa bir yerlerde kullanmak değildi niyetim. Olur mu, olur durumu yani... :!:

ben olayı çözdüm eger şöyleki web tarayıcısı ekliyosun önce forma sonrada flash animasyonları ile süslenmiş html sayfanı çağırıyorsun hatta olayı ben biraz abarttım html sayfanın sağ click olayını da iptal ettim hem flash da hemde html de sağ tıklayınca bişey çıkmıyor dedimki abartmışken biraz daha abartıyım scroll olayınınıda iptal ettim şimdi mükemmel bir akışkanlıkta işliyor kimse html sayfası oldugunu anlamaz yani

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
dediğim gibi ben sadece ACCESS direk .SWF işletebilir mi konusunu kurcalamıştım. örneği tekrar incelersen bir OLE bağlantısı yaptığımı fark edeceksin. dolayısıyla SWF dosyasını bir HTML için gömerek bunu ACCESS üzerinde kullanmak işin başka bir yanı... elbette olur, olmaz diye birşey yok. ben bir tek şeye inanırım bilgisayarlara gerekli donanım ve yazılım yüklendi mi her işi yapabilirler. insanlarda böyledir, gerekli çaba ve istek olduktan sonra bilgiye ulaşmak kolaydır.

Kişisel Not: projen sonlandığı zaman bizlerle paylaşacağını umuyorum living kardeş...

tabiki paylaşacagım burdan aldığım bilgilerle yaptım