Fonksiyondaki MSGBOX in işlevini değiştirmek

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Pro Eng
Merhaba Değerli Forum üyesi arkadaşlarım.

Aşağıdaki gibi bir fonksiyonum var, a1 hücresine 0 dan 11'e kadar sayılar girdiğimde toplamaya yapıyor veya değeri olduğu gibi alıyor.fakat benim istediğim msgbox kutusunun her seferinde benden onay almaması.Bu sayılardan ilgili olanları girdiğimde ilgili case ait bir açıklama yazmasını istiyorum.Bu illaki msgbox olmak zorunda diil.Herhangi bir sabit hücrede de yazabilir veya comment gibi çalışabilir.(comment te hücre üzerine gelince belli belirsiz bir açıklama görünüyor) benim istediğim sayı girince yapması.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

jolaus

Function topla_b(Deger1, deger2, Condition)
Dim a
contion = Val(Condition)

Select Case Condition

Case 0
msgbox=("ELMA")
a = Deger1
Case 1
msgbox=("armut")
a = Val(Deger1) + Val(deger2)
Case 2
Case 3
a = Deger1
Case 4
Case 5
Case 6
a = Deger1
Case 7
Case 8
Case 9
Case 10
a = Deger1
Case 11
Case ""
a = Deger1
End Select

topla_b = a

End Function

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Yazdığınız fonksiyonun amacını açıkçası anlayamadım. Zaten msgbox satırları hatalı yazılmış ayrıcada herhangi bir onay işlevide yerine getirmiyor. Bu sebeple silebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Pro Eng
Sayın leventm

bu fonksiyon =topla_b($D47;$M47;$N47) excel de böyle bir formul yazmam yarıyor , açılımıda N47 hücresine 0-11 arası herhangi bir sayı girildiği anda..

d47 ve m47 yi toplayıp z 47 dedi ki if döngüsünü döndürüyor.biraz karışık ve firmaya özel bi çözüm.burada benim istediğim n 47 hücresine fonksiyondaki 0-11 arası sayılardan herhangi birini girince. o sayı ile ilgili bir açıklamanın çıkmasını istiyorum. mesela 1 yazınca elma , 2 yazınca armut gibi