Fonksiyonlar arıza yaptı

İyi günler,

Çeşitli Excel tablolarında yeralan tüm fonksiyonlar ilginç bir şekilde bozulmuş gibi görünüyor.

Bir hücreye bir fonksiyonu eklediğimde çalışıyor ancak formülü alttaki hücrelere kopyaladığımda veya sağ alt köşeden tutup çekerek bıraktığımda sadece değerleri kopyalıyor, ama formul kısmında hala formulu görebiliyorum.

İşin ilginç tarafı doğru sonuç göstermeyen hücreler F2 ve daha sonra enter tuşlarına basınca sonuç düzeliyor.

Karışık anlattıysam özür dilerim, ekli dosyada daha iyi anlaşılır sanırım.
C2 hücresindeki sonucu alta kopyaladığınızda sorunu göreceksiniz.

Teşekkürler,

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Tools/Options/Calculation'ı Auotomatic yapın. yani bu kutuyu işaretleyin.

Excel Vers. ve Dili
Office - 2019 - Türkçe
Araçlar + secenekler + hesaplama sekmesinde otamatiği işaretle . Çünkü seninkinde el ile olarak işaretlenmiş.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Sn. kuvulmaz
Ayarlarınızı "El ile hesapla " yapmışsınız ondan kaynaklanıyor. Otomatik yaparsanız düzelir.

Çok Teşekkür ederim,

Dediğiniz gibi yapınca düzeliyor, ama bunu herbir dosya için ayrı ayrı yapmam mı gerekecek? Tamamı için bir seferde değiştirebileceğim bir yer yok mu?

Ayrıca ben daha önce böyle bir ayar değişikliği yapıp manuel'e getirmemiştim, tüm dosyalar neden bu hale gelmiş olabilir acaba?

Selamlar

Excel Vers. ve Dili
Office - 2019 - Türkçe
Excel dosyasındaki yardım menüsün algıla ve onardan "Özelleştirilmiş ayarlarımı iptalet ve varsayılan ayarlarımı geri yükle yi onaylayıp deneyin olması gerekir diye düşünüyorum."

1-2 tanesini elle düzelttikten sonra baktım diğerleri de düzelmiş kendi kendine.
Herkese teşekkürler.

Selamlar