fonksiyonlar çalışmıyor

Excel Vers. ve Dili
ms office 2010 ev
ms office 2007 iş
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08.01.2019
hücrelerdeki fonksiyonları çalıştıramıyorum. bu sadece birkaç dosyada oluyor. sebebini bulamadım, anlayamadım. yazmış olduğum fonksiyonlar basit işlemlerden oluşuyor ve daha önce çalışıyordu. nerede yalnış yapmış olabilirim. ilginize çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
30-11-2022
Sayın yucel baygul,

Araçlar>> Seçenekler>>Hesaplama bölümündeki Hesapla adımı otomatik mi?
Yoksa Manuel mi?

Excel Vers. ve Dili
ms office 2010 ev
ms office 2007 iş
08.01.2019
hesaplama otomatik olarak görünüyor ve F9 tuşunuda kullanıyorum. birde dosyaları acınca güncelleme istiyor. bunuda güncellitorum. fakat yinede problem var ve anlamadım.

G

Guest

Misafir
Merhaba yucel baygul

Örnek olarak bir dosya gönderebilirseniz daha etkin bir şekilde yardımcı olmaya çalışırız.

Excel Vers. ve Dili
ms office 2010 ev
ms office 2007 iş
08.01.2019
birbirine bağlı ve MB yüksek dosyalar buraya gönderemem sanırım. sn türker ilginize teşekkür ederim. birbirne bağlı dosyalar ve sayfalar arasında bir problem varmı diye bakıyorum. başka dikkat etmem gereken yer varmı sizce.

G

Guest

Misafir
Merhaba yucel baygul

Buradan tahminde bulunmak zor.
-Yapmış olduğunuz formullerin bilgi aldığı hücrenin formatından olabilir.
-Daha sonra formullerde kayma olmuş olabilir.
-Yakın zamanda bilgisayarınız değişti ise veya format attıldı ise bazı fonksiyonların çalışması için menüden
Tools >>Add Ins
seçeneğini seçtiğinizde ekrana gelecek pencerenin üstten iki tane şıkkını seçin bu şekildede bazı fonksiyonlar aktif hale gelecektir.
Aklıma başka birşey gelmiyor şu an için.
Eğer sorununuz çozulmezse dosyanızı zipleyip mail olarak atın.Anladığım birşey ise çozumu buraya yazarım.

Excel Vers. ve Dili
ms office 2010 ev
ms office 2007 iş
08.01.2019
sayın türker ağ üzerinden dosyaları iki kişi kullanıyoruz. dosyaları açtığımızda bize güncelleştirme yapmamızı söylüyor. sanırım problem bununla ilgili. yerleşik fonksiyonlar dışıda (kullanıcı tanımlı) bir fonsiyon kullanmadım. hücrelerin yerinide kaydırmadım. bu günden önce dosyaları problemsiz kullanıyordum. excelin çok acemisi değilim ama bunun neden olduğunu anlamadım. yinede ilginize teşekkür ederim. bu forumda her zaman sorularıma cevep buldum. iyiki bu site var