Fonksiyonlar Konusunda Yardımlarınızı Bekliyorum

Arkadaşlar herkese selam;

Ek'te gönderdiğim dosyada yapmam gereken fakat yapamadığım;

veri giriş sayfasında bulunan sutunlardan ( stok no, malzemenin adı, miktarı, oda 1,oda 2,oda 3,oda 4,....,oda20) herbirine bir değer girildiğinde;

örnek: stok no:2525-1528-3656
malzeme adı: Kolçaklı Makam Sandalyesi
miktarı: 5
oda 1'de 1 tane
oda 2'de 3 tane
oda 8'de 1 tane bulunmakta. Bu aşamadan sonra benim istediğim calışma sayfasındaki oda 1, oda 2, oda 8 el senetlerine malzeme adının, stok nosunun ve bulunan miktarın otomatik olarak aktarılması böyle bir şey mümkünmüdür acaba bana yardımcı olursanız sevinirim. Az bir zamanım kaldı ödevi teslim etmek için herkese şimdiden çok teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
G3 hücresine aşağıdaki formülü yazın. Diğer hücrelerede aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

=DÜÞEYARA($E3;ODA1!$B$9:$F$28;5)

Sayın leventm ilgi ve yardımınız için teşekkürler, ellerine sağlık.

Ancak vermiş olduğunuz formulü veri giriş sayfasındaki G3 hücresine yazmama rağmen oda 1 el senedinde hiç bir şey yazmadı. benmi yanlış yapıyorum...

teşekkürler.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.lar Neden birçok sayfa?

Prd. ödev olduğu konusunu atlamışım. (tabloyu mantık itibariyle değiştirmiştim.)

Sayın muygun;

Göndermiş olduğunuz formül gerçek çok işime yaradı ayrıca tabloyu değiştirmekle de bana çok büyük kolaylık sağladınız. Ellerinize sağlık, göstermiş olduğunuz ilgiyede ayrıca çok teşekkür ederim. sevgiler. yardıma ihtiyacım olduğunda ilk aklıma gelenlerden birisi siz olacaksınız.