Fonksiyonlarda ";" ayıracında sorun

fedeal

Banned
Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Merhaba arkadaşlar;
Belki basit ama daha önce hiç başıma gelmediği için bilmediğim ,formda arama yapıp (arama kriterine sorunu açıklayamamış olabilirim) bulamadığım bir konuda problem yaşıyorum. Evdeki bilgisayarıma format attıktan sonra formüllerdeki ; ayıraclarını kabul etmiyor yerine virgül oluyor. Dışardan dosya indirdimmi formüller düzeltilmiş şekilde problemsiz çalışıyor ,kopyala yapıştır yaptımmı problem çıkıyor. Ofisin sürümünden kaynaklanabilir diye düşündüm biraz ayarları kontrol ettim bulamadım. Anlaşılması için bir örnek vereyim;

Kod:
=İNDİS($A$24:$AS$28[COLOR="Red"];[/COLOR]SATIR(A1);KAÇINCI(İNDİS($A$2:$E$21;'Data Entry'!$B$5;'Data Entry'!$B$4);$A$23:$AS$23;0))
olan formül bende,

Kod:
İNDİS($A$24:$AS$28[COLOR="red"],[/COLOR]SATIR(A1),KAÇINCI(İNDİS($A$2:$E$21,'Data Entry'!$B$5,'Data Entry'!$B$4),$A$23:$AS$23,0))
olarak çalışıyor.

İlgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Denetim Masasından Bölge ve dil seçeneklerini Türkiye ve Türkçe olarak ayarlayın.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Türkçe olduğu halde sorun var ise Bölgesel Seçenekler/Özelleştir kısmından Liste ayırıcının ; şeklinde olup olmadığını kontrol ediniz.

fedeal

Banned
Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Bölge dil seçenekleri Türkiye ve Türkçe zaten ,problem ondalık basamaklarda değil formül ayıracında " ; " olması gerekirken " , " olarak kabul ediyor.

fedeal

Banned
Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Şimdi oldu sayın Yurttaş ve Ali çok teşekkürler.