Form üzerinde yaş hesabı problemi

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Professional Enterprise
sayın arkadaşlarım....kendi hazırladığım projeme yine forumumuzdan bazı arkadaşların çalışmalarından örnekler eklemek istedim...epeyce bir zaman uğraştım projemdeki hatayı düzelte bilmek için ama maalesef yapamadım..hazırladığım projemde yine forumumuzda başka bir arkadaşımızın hazırladığı yaş hesaplama toblosunu eklemek iztedim...ama sorun şu.yaş hesaplama projeyi tasarım aşamasında açtığımda normal çalışıyor. ama şifre tablosu kullanılarak normal olarak çalıştırıldığında makro hatası veriyor..epeyce inceledim kodları gözden geçindim ama sebebini bulamadım..sayın modalı ile konu hakkında görüştüm..formu çalıştıran iki adet modül vardı..modüllerin içeriğinide formun kon sayfasına ekledim ..ama yine sonuç değişmedi..yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum..boyutu 9 mb.. foruma ek olarak yükleyemedim..projem ekteki rapid linkinde..herkese iyi çalışmalar.... benim boyumu aştı..ustaların bir elatması gerekiyor..

kullanıcı adı: perisanoglu şifre:19711983 vba şifresiz..

sorun hallolduğu için link silindi
hata:

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Kodların aslı İngilizce kullanan birinden alınmış galiba. O yüzden kodlarda text10 olarak görülen metin kutusu dikkatimi çekti. Bir de değişken tanımları varmış bence. Siz bu kodları alırken eksik almış olmalısınız. Kodları aldığınız ve çalışır haldeki Yaş Hesaplama programını buraya ekler misiniz? Bir de biz inceleyelim.

Excel Vers. ve Dili
celoy arkadaşımızın ekteki çalışmasından ekledim... şifre:6613

Excel Vers. ve Dili
access
yaş hesabı

Sayın mehmetdemiral
Öncelikle kolay gelsin yaş hesabı aşağıda inceleyin

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2003 - Türkçe
aşağıda diyorsun ama çalışmıyor denemedenmi göderdin

Excel Vers. ve Dili
Kodların aslı İngilizce kullanan birinden alınmış galiba. O yüzden kodlarda text10 olarak görülen metin kutusu dikkatimi çekti. Bir de değişken tanımları varmış bence. Siz bu kodları alırken eksik almış olmalısınız. Kodları aldığınız ve çalışır haldeki Yaş Hesaplama programını buraya ekler misiniz? Bir de biz inceleyelim.
sayın mehmet demiral arkadaşımızın tavsiyesi üzerine modülü tekrar baştam aşağı inceledim..sayın celoy un yaş hesaplamasındaki kodlarda problem yok ama benim projemdeki diğen modüllerdeki fonksiyonlarla yada kodlarla çakışma oluyordu sanırım...tam emin değilim ama forum timeri ile alakalıda olabilir..celoy arkadaşımızın öyküce2007 çalışmasındaki yaşhesabı2 modülünü kullandığım zaman denetim modunda normal çalışıyordu ama programı normal çalıştırdığım zaman hata veriyordu..aynı çalışmada bulunan yaşhesabı modülünün kodlarını sayın modalının da tavsiyelerini dikkate alarak formun kod sayfasında kullandım..modül olarak kullanmadım..birkaç küçük ayar da yaptıktan sonra sorun halloldu..yardım ve yorumlarını esirgemeyen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler....programın birkaç eksiği daha var..tamamlandıktan sonra access örnekleri forumundan paylaşıma açacağım...herkese tekrar tekrar teşekkürler...iyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın perisanoglu... Problemin halledilmesine sevindim. Ben de şunu denemiş ve aynı sonuca varmıştım. Önce sizn programınızı kurdum. Daha sonra programın içine Yaş hesabı adıyla gönderdiğiniz programdaki formu ve modülü atmak istedim. Mevcut formun ve modülün adı tekrarlanmamasına rağmen - ki zaten böyle bir durumda access sonuna 1 rakamını ekler- bir çakışmadan bahseden hata mesajı geldi. Mevcut formu oradan sildirmedi. Öyküce'deki formu da ekledim yine çalışmadı. Ozaman adı geçen yaşhesabı ile ilgili form ve makro dışındaki tüm form-makro-rapor-modül ve sorguları sizin programdan, diğerini de sonra gönderdiğinizden aldım. Yine çalışmadı. O zaman sizin dosyalarınızı al komutuyla Yaş hesabı programında topladım. Çalıştı. Ama autoexec makrosu ile çalıştırdığınız shift tuşunu devreden çıkartan kodlar hataya neden oluyor gibi bir izlenim edindim. Sanki onları yükleyince hata oluşuyor. Bir de hata veren formu shift tuşu ile açmış olamama rağmen sildirmedi. İzlenimlerim böyle. Hallolduğuna sevindim.