form agirilen bilginin tabloya çift kayıt edilmesi

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Herkese merhaba,
İlk önce Access te yeni olduğumu ve bazı ustaların yardımları sayesinde bir personel takip "programı" yapmaya çalıştığımı belirmek isterim.
Problemime gelecek olursam,
Programa girişte Ana form sayfası karşımıza çıkıyor. Burada bizi personel bilgileri, raporlar ve grafikler formlarımıza yönlendiren butonlarımız var.
Personel bilgileri formumuza girdiğimizde çaloşanların statülerine göre hazırlanış fomları görüyoruz. Aslında bu formların birbirlerinde farkı yok (hepsinden kayıt yapılabilir, silinebilir v.s) tek farklılıkları çalışanların statüleridir.
Örnek olarak Tüm Personel Bilgileri ne girdiğimizde bizi bir ana form ve altında sekme denetimine yerleştirilmiş formlar karşılamaktadır.
İşte problem buradan itibaren başlıyor. Sekme denetiminde ilk karşımıza çıkan form Personel Bilgileri dir, Personele ait bilgiler kayıt edildikten sonra diğer formlar için bilgi girişi sağlanmış oluyor.
2. Sekme denetiminde Devamsızlık formu var ki problem çıkaran yer burasıdır.
Personelin sicil nosu, adı soyadı bilgileri otomatik olarak gelir o yıla ait dönem bilgisi girmeniz gerekir girdiğnizde alt forma işler ve personelin devamsızlık bilgilerini (izin türünü) girersiniz.
Normal şartlarda bu bilgileri girdiğimizde; bu forma girilen her bir bilginin ilgili tabloya bir kayıt olarak işlenmesi gerekirken kayıtlar çift olarak işlenmekte ve bunun sonucunda sorgular, raporlar etkilendiği için gerçek veriyi alamamaktayız.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Not: Çalışmamı yapısal olarak değiştirmeden önce böyle bir problem yaşamıyordum fakat değişiklikten sonra yani sekme denetimi kullanmaya başladıktan sonra ilk önce personel kayıt işlemlerinde Duplicate problemi yaşamaya başladım, o problem çözülünce yukarıda bahsetmişolduğum problemi farkettim.
Çok uzun olduğunun farkındayım. Başınızı ağrıttıyam özür dilerim.
Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
sorgu ve rapora çift kayıt olayı halledilmiştir. varsın tabloyada çift kayıt yapsın.