Form Alanındaki Formülüzasyon

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim (çok acilll)

Form alanında formül olan alanlarımdaki değerleri sorgu ve raporlamada görebilmek için visual basic alanına formül girerek tabloda tanımladığım bir alana eşitleme yapıyorum ancak bunun etkin olabilmesi için tüm kayıtların tek tek açılması gerekiyorki formül işlem yapsın. Buda çok zaman alıyor. Bunu yapabilecek başka yol varmı. Örneğin tabloda ad soyad olarak 2 alanım var. bunların beraber kullanımının gerektiği yerler de mevcut ben onun için 3. bir alana [ad]+[soyad] şeklinde formül girdim ama tabloda tanımlı olmadığı için raporlamada ve sorgulamada bu alana ulaşamıyorum.

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Ad ve soyadı birleştiren bir kod örneği forumda mevcut arattırırsan bulabilirsin. Yalnızca raporda birleştirmek istiyorsan rapora ilişkisiz bir metin kutusu ekle, ad ve soyad alanını görünmez yap. İlişkizis metin kutusunun veri satırına =[AD]&" "&
[SOYAD] formülünü yaz.
Rapor önizlemede ad ve soyad birleştirilmiş olarak çıkacaktır.
Kolay Gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
yada =[AD]+" "+[SOYAD]
bu da aynı işi görür :hiho:

yaa arkadaşlar ilginize teşekkür ederim de dediğiniz gibi yaptığımı zaten belirtmiştim. ad ve soyadı bir alanda birleştiriyorum ancak formumda kayıt aramasını "ad soyada" göre yapmam lazım ancak bu değerler tablodan alınıyor ve ad soyad burada ayrı ayrı. :cry:

Merhaba,
Öncelikle tablonuzda adı soyadı şeklinde bir alan oluşturun ve aşağıdaki örneği uygulayın.