Form birleştirme

Ek'teki dosyada "BASINÇFORM" u "Form" a sürükleyerek ekledim fakat çalışmadı.Form birleştirme ile ilgili örnekleri inceledim fakat birleştirmenin nasıl olduğunu anlayamadım.

merhaba
son olarak form sihirbazı ile alt form olarak da denedim fakat açılan kutu ile kayıtları getirmeye çalıştığımda yine resimdeki hatayı veriyor.Yardımınızı rica ediyorum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
sayın kristalin; örneklerinizden ne yapmak istediğini daha açık olarak ifade edermisiniz, form içinde basınç formu alt form olarak mı kullanmak istiyorsunuz
bu formların denetim kaynagı aynı ama bu şekilde yapmak istediğinizi gerçekleştiremezsiniz.

selam

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.
Aslında yapmak istediğim çok basit diye düşünüyordum şunda takılana dek.BASINÇFORM diye bir form oluşturdum,eğer sekme denetimine taşıyabilirsem(alt form olarak) ikinci bir başka bir form oluşturup "form" ' daki sekme denetiminin ikinci ... sayfasına taşıyacağım. Maksadım "form" 'u sekmeli bir ANAFORM yapmak aslında.
Bu mümkün müdür?Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
mümkün ancak kaynak tablolarınız ve ikinci sekmeli formunuz ortada yok:)
siz onları önce oluşturun ben bir örnek ekliyorum mantığını anlamanız açısından faydalı olacağına inandığım.

Son düzenleme:
Teşekkürler

Kaynak tablo aslında başka olmayacak :) Tek tablo üzerinden çalışcam kısmetse ama tabloya bağlı üç form oluşturcam.3 adet form'u "form" içindeki daki sekme denetimlerine taşıyacağım inşallah.Allah razı olsun.

Excel Vers. ve Dili
2003
yanlış anlamış olabilirim

bu şekilde olacak herhalde sayın Kristalin...?

Son düzenleme:
Aynen böyle

Merhaba.Kusura bakma gönderdiğin dosyaya daldım gittim biraz geç oldu.Dosyayı aynen böyle düşünüyorum.Fakat alt formun çalışması için ne yapmalıyım ? Verdiği hata recordsource kodu ile ilgili olarak ne yalan söyleyeyim 15 gündür çözmeye çalışıyorum.

Sn Candar 'ın eklemiş olduğu gibi formu tasarlamayı düşünüyorum.3 alt formu kendi özellikleriyle sekmeli bir ana formda nasıl çalıştırabilirim?Yardımınızı rica ediyorum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın kristalin,

Siz tam olarak ne yapmak istediğinizi yazabilir misiniz?

Sekmelere tam olarak ne gelecek?

Tablonuz tek olduğuna göre tahminime göre sorgu sonuçları görünecek.

İyi çalışmalar

selam

ilginiz için teşekkür ederim
BASINÇFORM iki tarih arasında sorgulama yapıyor.Aynı şekilde tabloya bağımlı iki form daha eklemeyi düşünüyorum.form gördüğünüz üzere sorgulara dayalı(yardımcı olan herkesten Allah razı olsun)
BASINÇFORM gibi iki form oluşturup "form" daki sekme denetimine taşıyıp "form" u ANAFORM haline getirmeyi düşünüyorum.

Örneğin;sekme denetiminin 1. sayfası BASINÇFORMU , 2.sayfası SICAKLIKFORMU(oluşturacağım) ...olacak.

BASINÇFORM alt form olunca sorgulama "form" da çalışmıyor.EK'teki hatayı veriyor .Bunu bir türlü anlamadım da doğrusu? Yardımızınızı rica ediyorum.İlginize teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bir fikir ?

Bir fikir yönlendirme yok mu?

Son düzenleme: