Form' da aradığım değeri sql sorgu veya vb. ile getirebi

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Arkadaşlar dosya ve açıklama ekte. yardım edermisiniz?
ben kafayı yemek üzereyim. aradığım değeri forma oradanda tobloya kayıt yapmak istiyorum ancak bir türlü olmadı.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Arkadaşlar bunu ben Form üzerinde alt form oluşturarak yapıyorum ama istediğim bu değil.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sorunu iki sorgu ve iki combo box ile çözdüm sanırım. Umarım işinizi görür. iyi çalışmalar. :)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sn. modalı çok teşekkür ederim. eline sağlık. acaba açılan listeden (combobox)seçmek yerine bunu başka yollardan getirme yöntemi yokmudur. çünkü bu kayıtları tutacak arkadaşlar günlük en az 1000 adet kayıt tutmaktalar. kayıtları daha hızlı ve seri tutacak hale getirmemiz lazım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Arkadaşlar sorunum henüz çözülemedi.
Bende hem kendimi geliştirmek adına hemde işyerimdeki arkadaşların işleri daha hızlı bir şekilde yapmaları adına aynı sizlerin yaptığı gibi karşılıksız ve çıkarsızca yardım etmeye çalışıyorum. Eğer bu sorunun çözülüp, çözülemeyeceğine dair bir mesaj yollarsanız çok sevinim.
Herkese saygı ve sevgilerimi sunarım. :hey:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Genelde veri tabanı programlarında aynı tür veri iki ayrı tabloda depolanmıyor. Bunu yapmanızın nedeni nedir? Dikkat ettiyseniz örneğinizde iki tabloda birincil anahtar olan bire bir bağlantı bilgileri comboboxa gelemiyor. Bu yüzden bir tablonun birincil anahtarını değiştirerk kimlik alanını eklemiştim. Belki problemin bir çözümü vardır ama benn bulamadım.İyi çalışmalar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sn. Modalı ilgin ve yardımların için teşekkür ederi. Anlaşılan o ki olmayacak bir şey istemişim. Bunun bu yolla olmayacağına göre bu formatı nasıl değiştirmem gerekir ki istediğim değerlerin karşılığını bu iki listeden bana getirsin?
Tekrar tekrar teşekkür ederim.