form için yardım

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE
Selam arkadaşlar.

Daha önce sn. seruz un gönderdiği form üzerinde bir sorunum var.
Formda alttaki listeye (Secilen_Listesi) parçalar aktarılabiliyor ve rapor alınabiliyor buraya kadar herşey normal. Benim sorunum aktardığım parça adedini nasıl değiştirebilrim? Listeye gelen her parça 1 adet olarak rapora aktarılıyor. İstediğim parçayı istediğim adette rapora nasıl aktarabilirim? Mesela listedeki bir parçayı seçip mesajbox ile adet girebilirmiyim? ve bunu nasıl yaparım?

Çalıştığım dosyayı ekte gönderiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın nekeba,

Hazırladığınız keşiflerin bilgileri ileride kullanılmak üzere kaydedilmeyecek mi?

Siz bu uygulamayı sadece keşif hazırlayıp raporunu mu alacaksınız.

Yine de bu şekilde de önerim olabilir, aktarma sırasında aktarılanlar tablosuna parça numarasını kaydediyorsunuz, kayıt işlemi bir sorguyla gerçekleşiyor. Bu tabloya adet olarak bir alan daha ekleyin ve bu aktarma sırasında bir input box görünüp bu bilgiyi de kaydedebilirsiniz.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE
Evet sayın modalı bu uygulamayı sadece keşif hazırlayıp rapor almak için kullanmak istiyorum. İlerde kullanılmak üzere kaydedilsede olur edilmesede. Kaydetme şuan için önemli değil. Söylediğiniz gibi aktarma sırasında input box ile adet girilebilir. Ama access konusunda acemi olduğum için bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Cevabınız için teşekkürler. Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Eh bu formu daha önce ben gönderdiğime göre düzeltmekte önce bana düşer heralde :)

Neyse, öncelikle SECILEN tablosuna MIKTAR alanı ekledim ve default değeri 1 yaptım. SECILEN_LISTSORGU adlı sorguya da bu alanı ekledim.
Aktarırken miktarı 1 olarak aktarıyor ve
Altta Seçilen listesinin üzerinde çift tıklayarak miktarı düzeltebiliyorsunuz.

Umarım isteğiniz olmuştur.

Not:Aktarırken her seferinde miktar sorsun diyorsanız, benim yaptığım örneğe bakarak değiştirebilirsiniz. Yapamazsanız yazın, o şekilde düzeltirim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE
çok teşekkürler

Ellerinize sağlık sayın seruz çok güzel olmuş. Tam istediğim gibi görünüyor.

Çok teşekkürler. İyiki varsınız. :bravo: