Form Süz

Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
Selamlar,
amatör olarak access ile uğraşıyorum ve şuanda etüt kayıtları ile ilgili bir proje üzerinde çalışıyorum uzun zamandır yapamadığım bir konu var.
Kısaca anlatmaya çalışayım;
Bir tablo hazırladım burada Öğrenci adı Soyadı, Öğretmen adı soyadı, branşı, etüt tarihi, ve etüt süresi alanları var bunun yanında birde form ve rapor hazırladım fakat takıldığım yer form da bir açılan kutu hazırlayıp burada girilen öğrencilerin isimlerinin bulunması (buraya kadar yapabildim) ve burada seçtiğim öğrencinin kiminle nezaman ve ne kadar süre etüt yaptığını raporda görüntülemek işte burada takıldım bana yardımcı olabilirseniz sevinirim bitirdiğimde de buraya yüklemek isterim...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın MeTaLCrAcK,

Uygulamanızı sizce bir mahsuru yoksa ekleyin. Yardımcı olmaya çalışayım.

İyi çalışmalar:D

Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
aslında benim için bir mahsuru yok ama ortada tam olarak bir uygulama olmadığından eklememin bir manası yok :d

Excel Vers. ve Dili
Sayın MeTaLCrAcK,

Accessde yardımcı olmaya çalıştığımızda uygulamayı en başından tablo yaratmak form ve rapor oluşturmak gerekiyor. Onun için sizin uygulamanız üstünden yardımcı olmaya daha kolay. Uygulama sayılmaz da ne demek en azından üstünde bir tablo var değil mi? Burda kimse kimseye ne biçim uygulama eklediniz diye terslemiyor. Rahat olun.

İyi çalışmalar:p

Excel Vers. ve Dili
Sayın MeTaLCrAcK,

Raporun dayandığı veri kaynağını tablodan sorguya çavirdim. Öğrenci adı ve soyadı alanının ölçütünü form 1 açılan kutusu yaptım .

İyi çalışmalar:p

Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
çok teşekkür ederim tam istediğim gibi olmuş ama nasıl oldu bu :D

Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
Yanlız ufak bir sorunum çıktı mesela aynı isimde öğrenciler girildiğinde form süzme ekranında aynı isimden birden fazla çıkıyor ??

Excel Vers. ve Dili
Sayın MeTaLCrAcK,

Zaten önceden öyleolabileceğini tahmin etmiştim. Benzersiz bir alan oluşturmak gerekiyor. Tabloya ÖğrenciID olarak ekledim bu otomatik artan bir alan ama öğrenci numarası da olabilir. İlişkili alan olarak öğrenci ID yi yaptım. Aşılan kutuya bir sütun daha ekledim. Birinci sütunun geniçliğini 0 cm ye ayarladım ki görünmesin. Siz aşılan kutuda öğrenci adını görmenize rağmen veri tabanı öğrenciID üstünden süzme yapıyor. Değiştirilmiş uygulamayı da ekliyorum.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Merhabalar;
Sayın Modalı'nın verdiği ilk örnekteki isim arama açılan kutu satır kaynağına "distinct" eklerseniz de aynı isim sadece bir kez çıkar..

SELECT DISTINCT Tablo1.[Öğrenci Adı Soyadı] FROM Tablo1 ORDER BY [Öğrenci Adı Soyadı];

Excel Vers. ve Dili
Sayın xorion,

Uygulamayı incelerseniz amaç öğrenci isminin bir kere çıkması değil. Aynı isimde iki öğrenci varsa onları ayırt edebilmek ve doğru bilgileri raporlamak.

İyi çalışmalar;)

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Hmm ben olayı aynı isimli öğrenci birden fazla ders alırsa, aldığı farklı ders sayısı kadar isminin çıktığını ve bunun istenmediğini sanmıştım..

Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
Değişiklik

arkadaşlar ilginiz için teşekkürler bir müddet cevaplara bakamadım ve bu süze zarfı içinde programı biraz geliştirdim ama aynı sorun devam ediyor geliştirilmiş halinde anlattığınız düzenlemeleri nasıl yapacağımıda bilemiyorum geliştirilmiş dosyayı yeniden ekliyorum yardımcı olursanız sevinirim...
tabi dosyanın boyutu biraz arttı :D

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
Arkadaşlar tekrar selam Etüt programı bitti bitecek ama sorunlarım devam ediyor :( mesela ikinci bir raporlama alanı açıyorum burada da öğrenci değilde öğretmene göre raporlama yaptıracağım ama bir türlü yapamadım :( sorun nerde bir türlü bulamadım ve şu büyük sorunum devam ediyor bir öğrenci farklı derslerden etüt almış olabilir bu şekildeyken öğrencinin adı nekadar ders almışsa okadar da rapo açılan kutusunda çıkıyor bana yardımcı olabilecekmisiniz evet derseniz ekleyeyim dosyayı :(

Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
Heyoooo yaptım :D valla yaptım :D ama birtek aynı ismin birden çok çıkmasını yapamadım :D bi o kaldı ben az daha uğraşayım :D

Excel Vers. ve Dili
Türkçe - 2003
yuppiiiiiiiiiii yaptım vallaaa hepsini yaptım bütün herşeyi bitirebildim sonunda :D
xorion arkadaşın verdiği komutla birden fazla isim olayınıda çözdüm :D yuppiiiiii birazdan buraya eklerim arkadaşlar :D oh beeee

Excel Vers. ve Dili
2007
Selam formunuza yeni üye oldum ve banada cok lazım böle bi etüt programı inşallah paylaşırsınız