form üzerindeki etiketlere açıklama( comment)

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Tr/İng.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03.01.2019
Arkadaşlar merhaba...Bildiğiniz üzere excelde bir hücreye açıklama ( comment) ekleyebiliyoruz.aynı durum acaba Access'te de yapılabilir mi acaba?
Yani bir etiketin üzerine ben sağ tıklasam ve o hücreye bir açıklama ekleyebilir miyim...Yol-yordam-yöntem konusunda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
İçten sevgilerimle.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın amelie,

Sağ klikle menü ekleyebilirsiniz. Bu menülerde ise istediğiniz şekilde değişik işlemler yaptırabilirsiniz.

Birde açıklama yazan bir etiket veya resim ekleyerek üstüne gelindiğinde görünen bir etikete de istediğiniz açıklamaları yazabilirsiniz.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
03.01.2019
Sayın modalı,
cevabınız için çok teşekkür ederim...sağ klik kısmını gayet iyi anladım ancak diğerleri için ayrıca inceleme yapıcam...lakin eğer mümkünse elinizde bahsettiğiniz biçimde bir örnek varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim...
Aslında bu konudaki esas amacım şudur benim; bilgi girişi yapılan formum sürekli form biçiminde...bilgi girerken bazı kutulara açıklama ekleme yapabailmek formu daha kullanılır kılacak ve aklıma bu seebeple böyle bir soru takılmıştı...

tekrar ilgi ve alakanıza teşekkür ediyorum.
Sevgilerimle...

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn amelie;
Sn modalının cevabına ekleme olarak, bir etiketin (veya herhangi bir denetimin) özelliklerinde 'diğer sekmesi'nde 'Denetim İpucu Metni'ne yazacağınız bir yazı, exceldeki açıklama gibi bir işlev görür. Yani mouse'u etiketin üstüne getirdiğinizde yazmış olduğunuz yazı açıklama olarak görünür.
Saygılar, İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
03.01.2019
sayın ayhan2122
Öncelikle ilginize teşekkür ediyorum...Bahsettiğiniz özelliği biliyorum ancak benim amacım biraz daha farklı...Form üzerindeki metin kutularına bilgi giriş esnasında isteğe bağlı olarak sağ tuşla ( tıpkı exceldeki gibi) açıklama eklenebilmesine ilişkin..sözünü ettiğiniz durum pek uygun olmuyor.
Sayın modalının eğer bir örneği varsa çok mantıklı geldi çözüm olarak ama yine de tam kurgulayamadım bakınca daha iyi olucak kanımca...
ayrıca bir çözüm bulursam belki önce davranım ben paylaşırım...ne de güzel olur!
En içten sevgilerimle.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Küçük bir örnek hazırladım, ama geleştirilmesi gerekir. Fikir vermek için ekliyorum. Sağ klik olayı dışında bir çözüm.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
03.01.2019
Sayın modalı, örneğinizi inceledim çok teşekkür ediyorum..
hakikaten çok değişik ve farklı bir yorum olmuş öyle ki eklenen not vb açıklamaların tablo olarak depolanması daha sonra onlardan faydalanabilirliği konusnda da çok anlamlı...
hafta sonu bu konu ve örneğinizle ilgili daha fazla zaman harcama imkanım olacak...
Son not olarak da bu forumdaki siz üstadların diyebilrim ki en azından şahsım üzerinde çok emeği oldu ve olmaya da devam ediyor...
darısı benim başıma diyorum...
En içten sevgi ve saygılarımla.