form verisine güncel bilgi getirmek

Excel Vers. ve Dili
türkçe
herkese mrblar. acemi olduğum için çok basit bir kaç birşey sormak istiyorum..

1. form bölümün sağ yanında bulunan ilişkisiz çerçeveye sorgu ekranındaki bilgilerin güncel olarak gelmesini istiyoruz ayrıca çevçeve üzerindeki verilerin üzerine tıklayınca form ekranında o verinin gelmesini istiyoruz...

2. rapor bölmünde tarih seçip o tarihteki verilerin raporunu alabilirmiyiz

http://www.dosyayukle.in/do.php?id=1868

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 /Tr
Merhabalar,

Kısmi değişiklik ve ilaveler yaptım ama, umarım yapmak istediğiniz gibi olmuştur.

İyi Çalışmalar !

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 /Tr
Merhaba Sayın hernann !

Özel mesaj ile istediğiniz düzenlemeyi yaptım. Aryıca arac formundada işinizi kolaylalştıracığını düşündüğüm plaka süzme kutusu ekledim.

İyi Çalışmalar!

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
türkçe
abi öncelikle çok teşekkür ederim, gerçekten... çok güzel olmuş, elinize sağlık..

fakat tarih seçtiğimiz form bölümünde "bugün,hafta,ay, yıl" gibi bir şey, buton demiştim onu göremedim. tıkladığımızda direk haftayı veya ayı atsa mesala.... vaktiniz olursa onada bakar mısınız...

hakkınızı helal edin..

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 /Tr
Sayın Hernann !
Ne Demek istediğiniz anlayamadım. Biraz daha açarmısınız ?

Excel Vers. ve Dili
türkçe
abi şunu demek istedim:
rapor oluşturmak için tarih girdiğimiz form bülümünde, tarihi seçtiğimiz yerin altında 'bugün,Hafta,Ay,Yıl" gibi bir butonlar yapsak ve bunlara tıkladığımızda hangisini seçmişsek başlanğıç ve bitiş tarihlerini o tarihten önceki hafta veya ayı oraya otamatik atsa...
bilme ayrıntılı anlatabildin mi abi...

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 /Tr
Sayın Hernann,

Butonlarla bu gün, bu hafta, bu ay gibi raporlamanın size nasıl bir yarar sağlayacağını anlayamadım. Yani dün, geçen hafta, geçen ay gibi veriler lazım olduğunuda ne yapacaksınız. Dolayısıyla rapor başlangıç ve bitiş tarihlerine ilişkilendirdiğim takvim denetimleri ile kolayca istediğiniz biz zaman aralığına ilişkin verileri raporlayabilirsiniz. Yine size bir fikir olsun diye seçilen zaman dilimini yıl, ay, hafta ve gün düzeyinde gruplandırarak gösteren bir rapor ile araçların görev sayıları , ilk başlangıç ve son km lerini , taplam yapılan km lerini , toplam harcadıkları yakıtı ve ortalama yakıt tüketimini gösteren ve görev sayılarını grafiksel olarak gösteren bir rapor ekledim. Veri giriş formunda da olmasının yararlı olabileceğini düşündüğüm, yeni kayıt esnasında plaka seçildiğinde o aracın en son dönüş km sini yeni çıkış km si onaylı olarak getiren bir kod ekledim. Umarım yararlı olur.

İyi Çalışmalar!

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
türkçe
abi çok çok teşekkür ederim.. yeni alabildim.. emeğinize sağlık. çok sağolun...