form1 deki Label1'in adını değiştirince form2 dekide değişsi

Değerli arkadaşlar.

Benim şöyle bir problemim var dosya ektedir.:

Userform1 içindeki Label1'in adını değiştirdiğim zaman otomatikmen

userform2 içindeki Label1'in'de adının değişmesini istiyorum ve bu

değişikliğin A1 hücresinede uygulanmasını istiyorum.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Userform1 in içine

Private Sub UserForm_Initialize()
Range("A1") = Label1
End Sub

Userform2'nin içine

Label1 = UserForm1.Label1
End Sub

kodlarını yazarak deneyin

fructose Sağol üstadım oldu sen bir harikasın yawwwww bu çok işime yarayacak Allah razı olsun.

Üstad bu gönderdiğin işimi gördü yanlış anlama işin varsa boşver çünkü moderatör arkadaşlar gönderilen yetmedi mi diye kızıyorlar sonra ama boş vaktinde

bunun aynısını a1 hücresinin içeriğini değiştirince user formların içindeki Label'ların isimlerinide değiştirebilir miyim.

İlgine şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. soneryen,

Moderatör arkadaşlarımız hiçbir zaman gönderilen yetmedi mi şeklinde bir ifade ile kızmazlar. Aksine sorularınızı net ve açıklayıcı sorulmadığı zaman yumuşak bir dille tepki gösterirler. Bunuda yapmalarının sebebi soruyu soran arkadaşlarımızın daha çabuk sonuca ulaşabilmeleri içindir.

Sn. fructose nin aşağıdaki kodunu;
Userform1 in içine

Range("A1") = Label1
End Sub
Bununla değiştirirseniz istediğiniz gerçekleşecektir.

Label1 = Range("A1")
End Sub

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Moderatör arkadaşlarımız hiçbir zaman gönderilen yetmedi mi şeklinde bir ifade ile kızmazlar. Aksine soruların net ve açılayıcı sorulmadığı zaman yumuşak bir dille tepki gösterirler. Bunuda soruyu soran arkadaşlarımızın daha çabuk sonuca ulaşabilmeleri içindir
Sn COST_CONTROL, 'a katılıyorum. Bu forumda hepimiz bilgilerimiz paylaşıyoruz.

Tek yakındığımız soruların tamamen değilde parça parça sorulması,çünkü bazı durumlarda kodların yeniden düzenlenmesi cevap veren arkadaş için uzun zaman alabiliyor

Selamın aleyküm,

Neyse siz daha iyi bilirsiniz. Ben böyle bir yaşadım bana pek yumuşak bir dil ile gelmedi yada ben öyle düşünüyorum. O açıdan öyle söyledim.

Sn COST_CONTROL, 'a katılıyorum. Bu forumda hepimiz bilgilerimiz paylaşıyoruz.
demişsinde. Mod kardeşimize bende öyle söylemiştim zaten.

Yinede Allah (c.c.) razı olsun.

Bu arada fructose bende sana yumuşak bir dille işin yoksa, mümkünse boş vaktin olursa dedim ama sen Tek yakındığımız soruların tamamen değilde parça parça sorulması,çünkü bazı durumlarda kodların yeniden düzenlenmesi cevap veren arkadaş için uzun zaman alabiliyor diyerek attığın taş kafamı yardı. :cry:

Neyse ikinizide teşekkür ederim. Bu kod çok işime yaracak. Label'lerin adının hücreden değişmesi gerektiği daha sonra aklıma geldi. Daha kullanışla olacak. Emeğinize sağlık. Allah cümlenizden razı olsun.

Selam ve dua ile

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Sn soneryen,
kodların yeniden düzenlenmesi cevap veren arkadaş için uzun zaman alabiliyor diyerek attığın taş kafamı yardı
öyle bir taş atma durumu yok burada herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor alınganlık göstermeyin lütfen.Elimizden geldiğince ben ve diğer tüm arkadaşlar soruları büyük bir özveri ile cevaplıyorlar.

Sağol eksik olmayın. Hepinizin bilgi ve becerilerinden çok faydalandıp. Bu sebepten hepinizi teşekkür ediyorum.

Gerçekten.

Başarılarınızın devamını dilerim.