Form1deki textbox'ı form2ye buton ile aktaramıyorum Yardım...

Excel Vers. ve Dili
visual basic
..:::::::::Yardııııııııııııııııııııııııııııııııım! ... ::::::::::::::.....

Arkadaşlar yapmam gereken proje için form1deki text kutusunun içindeki bilgiyi form2deki bir butonla form2deki bir text kutusuna aktarmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Şimdiden Teşekkürler...

işte sorunum yardıııım...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office xp
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-09-2021
Birim Fiyatın tıkla olayına

Me.birim_fiyat.Value=Forms!stok!birim_fiyati

yaz olması lazım tabi ki bunun için iki formunda açık olması gerekiyor eğer istediğin buysa tabi

Excel Vers. ve Dili
visual basic
Sağolasın kocivan işime yaradı ama iki formunda mutlaka açıkmı olması lazım başka bir yolu yokmu...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın elz.programcı,

Formlar bir arayüzdür. Veritabanı uygulamalarında esas temal elemanlar tablolardır. Tabloları kendimiz olarak kabul edersek giyidiimiz elbiseler de formlardır, kısaca görünümümüzü değiştirirler. Yatarken pijama giyeriz, spor yaparken şofman ve spor ayakkabısı vs.

Uuygulamalarda verileri kolaylıkla tablolara kaydetmek için formları kullanırız. Bunun için herhangi bir formu bir tablo ile ilişiklendirir ve bu form yardımıyla verilerimizi hem kaydeder hem de tekrar görmek istediğimizde uygun bir şekilde görmemizi sağlarız.

Şimdi bir tablodaki bir veriyi en kolay şekilde DLookup işlevi (fonksiyonu) ile ulaşabiliriz.

Kullanım hakkında forumda çok geniş bilgiler var.

Kod:
DLookUp("UlaşmakİstediğinizAlanAdı","VerilerinTutulduğuTabloAdı","UlaşımKriteri")
En basit uygulama şeklidir.

İyi çalışmalar

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Sayın Modalı tamamen haklı ama "openargs" ile de olur dediğiniz. Bu yöntem daha çok ilişkisiz metin kutularında faydalıdır .. Ayrıca iş birden fazla metin kutusu değeri taşımaya geldi mi işin içine "left,right,mid,instr.." gibi fonksiyonları da katmak gerekir ki çok karışık olur. Siz en güzeli DLookUp ile çağırın, bence de doğrusu bu..

Düğmenin tıklama koduna;

Kod:
DoCmd.OpenForm "[FORM İSMİ]", , , , , , Me.[metin kutusu ismi]
Veriyi görmek istediğiniz metin kutusunun bulundu formun açıldığında olayına;

Kod:
Me.[metin kutusu ismi] = Me.OpenArgs

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office xp
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-09-2021
Sayın Modalı ve beab5 konuya açıklık getirmişler zaten ama ben bir konuda uyarmak istedim sizi DLookUp kullanmak en mantıklısı tabi ancak birim fiyatını kaydettiğiniz tablodan bu kayıtlar hangi kritere göre aranacak ve bulunacak bu çok önemli çünkü tabloda tek bir kayıt varsa tamam bulur ama kayıtlar çoğaldığı zaman Sayın Modalı'nın da örneğinde belirtmiş olduğu gibi "UlaşımKriteri" yazılmalı mutlaka bu kritere göre bulup kayıtları getirmesi lazımki işler karışmasın tabi burda olay yine birim fiyatı kaydettiğiniz tabloda bitiyor iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
visual basic
kocivan,modalı,beab05 hepinize ilginizden dolayı çok teşekkür ederim. Sağolun. Kusura bakmazsanız. :yazici: Bu kodları küçük bir örnekle gönderirseniz çok sevinirim.

:) Çok Teşekkürler...:)

projemi yarın teslim etmem lazım...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın elz.programcı,

Örnek sizden yapması bizden.

İyi çalışmalar