Forma Data Grid ekleme

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Herkese Merhabalar

Müşteri İlişkileri programıyla ilgili bir girişime başladım. Lakin takıldığım pek çok nokta var. Sizlere danışmak istedim. Ekte ki ilk açılan forma Data Grid eklemek istiyorum. Formun üstünde bulunan arama parametrelerinden seçilen parametlere göre, sonuç aşağıdaki gridde görünmesini yapmaya çalıştım. Ama maalesef yapamadım. Önerileriniz için çalışma ektedir.

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Herhalde tam anlaşılmadı. İlk açılan formun alt kısmında arama parametrelerine bağımlı olarak aranan değerin getirlimesine çalışıyorum ama grid olmasa da olur. Yani farklı bir öneri gelirse sevinirim. Çünkü aynı belge üzerinde çalışmaktan meslek körüğü oluyor herhalde :)

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Forum içerisindeki aramalarım neticesinde anladığım kadarıya bir forma grid ilave edebilmemiz için VB almamız gerekiyor. Bu çalışma benim için çok önemli olduğu için bir paket alıp kuracağım fakat öncesinde sormak istediğim konu; VB yüklü olmayan bilgisayarlarda da bu form işleyecek mi? Teşekürlerimle

Son düzenleme:

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Şöyle izah etmeye çalışayım;

Excel ve VBA ile hazırlanmış dosyalar, sözkonusu projelere eklenmiş referanslarla çalışan OCX veya DLL dosyalarındaki komponentler veya fonksiyonlar ile çalışır.

Hazırlanmış dosyalarda kullanılan komponentler veya fonksiyonlar, dosyanın kendisine gömülmediği için, çalıştırıldıkları bilgisayarlarda dosyanın ilk açışındaki compile (derleme) sürecinde ilgili referanslara başvurulduğunda eğer bulunamazsa, doğal olarak çalıştırılamazlar.

Kısa bir şekilde, olay bundan ibarettir.