forma girilen rakamları exceldeki gibi toplatmakACİL........

şimden yardımcı arkadaşlara teşekkür ederim.Benim sorunum şöyle hani excelde bir hücreye veri girerken "=5+5+5+25+5 "vs... bende forma veri girerken bu gibi sayıları yazıp toplamasını istiyorum bunun nasıl yapılcağını bilen arkadaşlar lütfen yardım ediniz.
eğer olmuyorsa acceste bir hesap makinesi yapıp veriyi o bölgeye nasıl aktarabileciğimi söylerseniz sevinirim. bilen var mı? bilmiyorum ama logo gold'daki gibi

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Bir örnek eklerseniz yardım etmek daha kolay olur.
:uyku:

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR
EĞER OLMAZSA HESP MAKİNESİ YAPIP VERİ AKTARMASI NASIL OLUYOR LOGO GOLDTAKİ GİBİ

Excel Vers. ve Dili
Sayın irfans,

Örneğinizi inceledim ama tam olarak toplamın nerede alınması gerektiğini çıkaramadım. Ancak anladığım kadarıyla bir metin kutusuna bir sayı yazıyorsunuz ondan sonra ikincisayıyı yazdığınızda toplamın alınmasını istiyorsunuz. Basit bir uygulama geliştirdim, umarım işinizi görür.

İyi çalışmalar :hey:

Excel Vers. ve Dili
Office 2000-2003
Merhaba İrfans ;

Sorununuzu Şöyle Çözebilirsiniz..

Anladığım kadarıyla hesaplarla alakalı bi uygulamanız var ozaman yapmış olduğunuz hesaplar için (ayrı ayrı sorgu oluşturmalısınız). oluşturduğunuz 2. sorgunun bağlantısını 1. sorguyla yapmalısınız . (zaten yönergeleri izlerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız ) eğer hesap toplamlarını bağlı bulunduğun formda göstermek isterseniz formun içine liste kutusu eklemeniz gerekir liste kutusu eklediğinde özet durumunu aktif yapıp özet seçeneklerinden (=topla) 'yı seçerek devam etmelisiniz. bu şekilde aktif olan form üzerinde senin belirlediğin bölümlerdeki toplamlar liste kutusunun içinde gözükür. ama toplamları rapor etmek yada başka bir form içinde uygulamak istersen oluşturacağın rapor veya form un bağlantısını bu toplama işlemleri için hazırlayacağın =topla, sorgu sorgu 'la yapmalısın. yani kısacası sorgu yu sorgulayarak sorunu çözeceksiniz. hesap toplamları için mutlaka sorgu oluşturmalısınız ve daha sonra bu sorguyu sorgulayacak yeni bir sorgu oluşturmalısınız.

bu şekilde sorununuz çözemezseniz örnekli bir açıklama gönderebilirim...
kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
Sayın squarez,

irfans arkadaşımız hesap makinası gibi kullanacak bir metin kutusu arıyor. anladığım kadarıyla eğer yaptığım örneği incelerseniz sonuç alındı, ama bu forumun bir eksik tarafı da sorulan sorulara bazı cevaplar veriliyor ama sorunların çözülüp çözülmediği hakkında geriye dönüş yok. Siz de bir cevap yazdınız mantıklı olarak böyle olması gerekiyor ama bazı arkadaşlar sorunları kendi mantıklarıyla çözmek istiyorlar. :)

Bu soruya cevabı bir hafta önce verdim ama yararlı olup olmadığına daha bilmiyorum :?

eğer formunda bir hesap makinesinin olmasını istiyorsan hiç uğraşmadan bu şekilde yapabilirsin... ilk önce formuna bir tane komutdüğmesi ekle ve adını "hesap" olarak değiştir... vb ortamına geş ve kopyala yapıştır yap ... bu kadar...

Private Sub hesap_Click()
On Error GoTo Err_Komut10_Click

Dim stAppName As String

stAppName = "Calc.exe"
Call Shell(stAppName, 1)

Exit_hesap_Click:
Exit Sub

Err_hesap_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_Komut10_Click

End Sub

Excel Vers. ve Dili
Office 2000-2003
Sayın modalı Gerçektende cevapladığım sorular yanıtlanmış oluyor bu durumu izleyememek gerçekten üzücü. :( elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmak için burdayım..