Formda aktif kaydın üzerinde veya kaydı gezerken ışıklı gösterge nasıl yapılır?

Acil !!!!!Arkadaşlar sekmeli form yaptım.1000 tane kayıt var.Kayıtların üzerinde dolaşırken ışıklı bar olsunki aktif kaydın üzerinde olduğumu fark edebileyim.Bu nasıl yapılır.Bilen varsa yazarsa çok sevinirim saygılar

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın radyal,
sorunuzdan anlayabildiğim kadarıyla eğer problem hangi kayıtta olduğunuzu belirlemek ise, formun tasarımında metin kutularının tamamının dolgusunu kaldırıp saydam yaptığınızda imlecin bulunduğu metin alanının rengi beyaz olacak, diğer metin kutuları ise form arkaplan renginde olacak, böylece aktif kaydı kolayca görebilmeniz mümkün olacaktır.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sn radyal,
yukarıdaki mesaja yazdığınız özel mesajdaki uslübunuzdan rahatsız oldum. cevabımın giriş kısmında da ifade ettiğim gibi sorunuzu "eğer" ... şeklindeki şarta bağlayarak cevapladığımı belirttim. Dolayısıyla sizin beklediğiniz cevap değilse geçersiniz, yada herkesin görmesi için bu başlık altında detaylandırırsınız. bu sizin tercihinizdir. ancak gönderdiğiniz özel mesajdaki ifadelerinizi rahatsız edici buldum ve bu can sıkıcı satırları (sizi tanımıyorum ve kırmayı da istemiyorum, çünkü hayat felsefem "insan kazanmak zordur kaybetmek çok kolay" şeklindedir.) yazmak zorunluluğu hissettim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın radyal, sayın abkbek'i niye kızdırdınız bilmem bende bir cevap yazayım ama bana özel mesaj atmayın :)

herneyse şaka tabiki bu şöyle yapın tüm alanları seçin özelliklerine göre ayrı ayrı da olabilir tek tek de nasıl kolayınıza gelir ve aktif olursa söylediğim alan,,
Biçim menüsünden Koşullu Biçimlendirme- Koşul1 altındaki combobox 'tan Alan Odaklı seçeneğini seç ve alana girildiğinde hangi zemin renginde ve yazı hangi renkte olacaksa onları seç bold seçeneğini de seç bence Tamam de ....

olay bitmiştir.....

kolay gelsin:)