formda baskı onizleme

arkadaslar yaptigim prgogramda auto_open olarak bir userform aciliyor ve arka plan yani excel gorunmuyor.istedigim sey exceldeki belirledigim alani ekrana yadirmak
su kodlari denedim program kilitlendi

Range("A1:N50").Select
ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = "$A$1:$N$50"
ActiveWindow.SelectedSheets.PrintPreview
benim istedigim ana_menu(userform1)acik iken ekrana yazdirsin.
Yapilabilir mi?

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Bidiğim kadarı ile userform aktif iken sayfada işlem yapılamamakta.
Baskı önizleme satırından önce;
ana_menu.hide
baskı önizleme satırından sonra;
ana_menu.show
yazarak deneyiniz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Userformun showmodal özelliğini false yaparak deneyin.

X

xxrt

Misafir
mraltin,
Konu başlığını "formda baskı onizleme" kelimesinden UserForm'da baskı önizlemek olarak algılıyorum..
Eğer UserForm tam ekran açık olupta arka planı yani çalışma sayfasını izlemek istiyor ve geri UserForm'a dönmek istiyorsanız,Sayın Tarkan VURAL'ın yönergesine alternatif örnek aşağıdaki linkte bulunan kodları bir butona atamanız gerekir.
UserForm'da baskı Ã?nizleme
**//
Yok ben UserForm açık iken Çalışma Sayfasında işlem yapmak/görmek isterseniz,Sayın Leventm'nin yönergesini uyguluyacaksınız..
Kolay Gelsin.

fox

merhaba
Soru farklıymış ama ben başlığı görünce userform üzerinde bir sayfanın baskı önizlemesini görüntülemeyi anladım. Böyle bir şey VBA ile mümkünmüdür?

fox

Raider' Alıntı:
Kodlar Office2000 ile hazırlandığı için Microsoft Spreadsheet 9.0 komponenti kullanılmıştır.

Eğer Office2000 kullanmıyorsanız, kendi Excel versiyonunuza göre ilgili olanı seçtikten sonra, kodu kullanabilirsiniz.
sayın raider yukarıdaki linkteki örneğinizde dediğiniz gibi benim sürüm 2003 olduğu için "could not load an object on this machine" hatası verdi. fakat vba addiotional controls de Microsoft Spreadsheet x.0 komponentini bulamadım. (excelin kendi diğer denetimlerinde var.) Bu yükleme ayarlarından mı kaynaklanıyor?

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Bu yükleme ayarlarından mı kaynaklanıyor?
Doğrusu, kesin olarak bir şey diyemeyeceğim...