Formda istediğim kayda gitmek istiyroum.Ama nasıl????

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Merhaba arkadaşlar.
Bir form yardımıyla veri girişi yapıyorum.Bu forma bir metin kutusu koymak ve bu kutuya gireceğim ifade ile daha önce girmiş olduğum ifadeye ulaşmak istiyorum.
Kısaca şöyle ifade etmek istiyroum:
istediğim kayda ulaşmak istiyorum.
kayıt gezinti düğmelerini kullanmak yerine böyle birşey yapmak istiyorum.sırano hücresin den ulaşmak istiyorum ilgili satıra.Forma ekliyeceğim metin kutusuna gireceğim veriyi yani sayı numarasını bir buton yardımıyla aratmak istiyrum.
yardımlarınız için teşk.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
En kolay yoluyla yapmak istediğiniz şey CTRL+F tuşu ile yapılan işlemdir. Veri aramak istediğiniz metin kutusu içine gelip CTRL+F tuşuyla çıkan kutuda arama yapın. * Joker karakteri de kullanılaıyor. Eğer yapmak istediğiniz şey buysa o zaman form üzerine sihirbaz yardımı ile bir arama düğmesi koyun. setfocus komutuyla da istenen metin kutusu içine odaklanın olsun bitsin. Örnek gönderin daha çok yardımcı olalım. Kolay gelsin...

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
daha profesyönelce bişey için uğraşıyom da!!!!!

İlgin için teşekkür ederim sn.mehmetdemiral.
Ancak başlıkta da belittiğim gibi daha profesyönelce bir şey olsun istiyorum.Elbetteki bende biliyorum Ctrl+F tuşuna basıp aradığım kelimeye ulaşmayı.Ama ben O arama penceresinin çıkmasını istemiyor,aranacak verinin girildiği bir metin kutusu ve bu kutuyu aktifleştirecek bir çalışma yapmak istiyorum.
Meseleye bu bakımdan bakarak yardımcı olunmasını istirham edeceğim.