formda metin kutusu ve bir alana girilen verilerin toplamını alma işlemi

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
merhaba. ben bir formda metin kutusunun ve bir alana girilen değerlerin toplamını aldırmak istiyorum.. fakat formdaki metin kutusu da başka bir formdaki bir alana girilen verilerin toplamı.. örnekte BankaTutarları formundaki XBank alanına girilen verilerin toplamını frmtutar formunda gösterdim.. frmtutar formundaki Toplam Tutar metin kutusuna Banka Tutarı ve frmtutar formundaki Tutar alanına girilen verilerin toplamını aldırmak istiyorum.. bunu nasıl yapabilrim? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
28-04-2024
toplam alanının denetim kaynağına =[Tutar]+Nz([metin2];0) yazarsanız sorununuz çözülür

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
öncelikle yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim.. dediğiniz kodu uyguladım. fakat tutar alanına girilen ilk veriyi ve metin kutusunun toplamını aldı.. bende formda birkaç değişiklik yaptım frmtutar alanına girilen verilerin toplamını da metin kutusunda gösterdim.. yani metin kutularının toplamını alacak fakat metin kutuları da kod ile toplam alıyor.. şimdiden teşekkürler..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
28-04-2024
=NZ([metin2];0)+nZ([metin4];0)+nZ([metin6];0)

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
dediğiniz kodu uyguladım fakat frmtutar formunda frmtutar alanında veri olmadığı zaman toplam görünmüyor. frmtutar alanına veri girişi yapıldığında toplam görünüyor.. frmtutar alanında veri girişi olmadığı zaman toplamı nasıl aldırabilirim?.. ilginize teşekkürler..

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
28-04-2024
=NZ([metin2];0)+nZ([metin4];0)+nZ([metin6];0) sanırım böyle olsun istiyordunuz :))

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
çok teşekkürler sağolun böyle olmasını istiyordum... Hakkınızı helal edin.. :)