Formda sorgulama ve kayda gitme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 türkçe
slm arkadaşlar
hazırlamış olduğum bir forma bir kutucukta sorgulama yapıp, formda buldugum kayıtları form üzerinde bir kutucukta gösteren ve bu kutucukta bulunan kayıtları tıkladığımda formda otomatik olarak o kayda giden bir örnek arayorum, bir örnek buldum ama nasıl yapıldığını fazla kod yazmaktan anlamadığım için çözemedim yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
office xp
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-09-2021
Örnek yollayın yardımcı olabilirim belki

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 türkçe
slm kocivan örnekte personel giriş formunda kayıtlar isimli liste kutusunun herzamn boş olmasını ancak yine form üzerinde bir arama kutucuğu yapıp, buradan arama yaptırdığımda bulunan kayıtların kaytlar liste kutusunda görünmesinin ve burada maus ile tıkladığımda ilgili kayda gitmesini istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sn Ömer64

Sayın kocivan izin verirse bu konuda çözüm önerimi sunmak istiyorum. ( Konu filtreleme olunca dayanamıyorum, ne yapayım :) )

İlk, form üzerine açılır kutu yerleştirin; ismi abc, kaynağı tablo/sorgu, satır kaynağı
Kod:
SELECT [PERSONEL GİRİŞ].[ÇALIŞTIĞI KISIM] FROM [PERSONEL GİRİŞ] GROUP BY [PERSONEL GİRİŞ].[ÇALIŞTIĞI KISIM];
olsun.. Böylelikle açılır kutuya işyerindeki tüm kısımları doldurmuş oluyoruz..

İkinci aşamada, listenin satır kaynağını tıklayın mevcut sorgu penceresi açılsın. Tablodan alttaki alan listesine ÇALIŞTIĞI KISIM alanını indirin. Ölçüt bölümüne de
Kod:
[Formlar]![PERSONEL GİRİŞ]![abc]
yazın, pencereyi evetle kapatın.

Sonra abc kutusunun özellikler/olay/güncelleştirme sonrasına
Kod:
Me![Liste18].Requery
yazın ki açılan kutudan kısım belirlediğinizde listede görünsün.

Tüm bunların yapmamızın sonunda:

Formu açtığınızda liste boş olacak. Açılan kutudan hangi kısmı belirlerseniz listede o kısımda çalışanlar gözükecek.

Örneğinizde listedeki ismi tıkladığınızda, isme ait kaydın gelmesini hazırdı zaten..

Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
office xp
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-09-2021
Ne demek sayın Taruz yolladığınız örneklerdende belli filtreleme kesinlikle sizin işiniz konuyla ilgilendiğiniz için de teşekkürler ben şimdi arkadaşın örnek yolladığını

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 türkçe
sayın taruz yardımların için teşekkürler, ancak vermiş olduğun kodları yazdım, ancak bir değişiklik olmadı sanırım kodları yazmada bir becerisizliklik yapıyorum sanırım, gönderdiğim örnekte uygulayabilirsen ve biraz kodu yazacağım şekli açıklarsan sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Ömer64;224629' Alıntı:
sayın taruz yardımların için teşekkürler, ancak vermiş olduğun kodları yazdım, ancak bir değişiklik olmadı sanırım kodları yazmada bir becerisizliklik yapıyorum sanırım, gönderdiğim örnekte uygulayabilirsen ve biraz kodu yazacağım şekli açıklarsan sevinirim şimdiden teşekkür ederim
İyi anlatamamışım demek :)

Hazır Örnek :http://www.excel.web.tr/attachment.php?attachmentid=29605&d=1197368026