Formda toplam almak?

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
Kitaplarımın arşivini tutuyorum.

Kitap türlerine ait sorgu sonuçlarından çıkan kayıt sayılarını tüm türler için aynı formda bir liste halinde göstermek istiyorum.

Forumda yaptığım toplamların gösterilmesi ile ilgili arama sonuçlarından bir yere varamadım. Belki gözümden kaçtı.

Aşağıdaki örnekte bana yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Excel Vers. ve Dili
office xp
türsay sorgularını oluşturdum. formada ekledim işine yarayanı kullanırsın.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
@kadirdursun,
Verdiğiniz örnek işime gerçekten çok yaradı. Bana farklı fikirler de ver. Çok teşekkür ederim.
Ancak, benim asıl yapmak istediğim şuydu:
Bir form hazırlayayım. Bu formda Bir Roman satırında Roman türündeki kitap sayısının rakamsal toplamı. Şiir satırında şiir türündeki kitapların rakamsal toplamı. vb. En son satırda da toplam kitap sayısının rakamsal toplamı görünsün. Bu mümkün mü acaba?

Excel Vers. ve Dili
office 2003
toplama işlemi için toplama sonucunu görmek istediğiniz alana =topla([alanadı]) bunu yazın

Excel Vers. ve Dili
türkce
merhabalar bir sorum olcak yardımcı oluabilirseniz çok sevinirim şimdi ben bir excel sayfasında oluşturduğum tabloda ki aynı sütünda yer alan farklı firmaların toplamlarını ayrı ayrı bana toplamasını istiyorum örnegin

kalem 45
silgi 20
kalem 15
defter 32

bende kalemleri toplamını sayfa sonunda silginin toplamını ve defterin toplamın sayfa sonunda göstersin istiyorum nasıl yapabilirim

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
toplama işlemi için toplama sonucunu görmek istediğiniz alana =topla([alanadı]) bunu yazın
Yardımınız o kadar işime yaradı ki... Çok teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Peki bu toplamları gösterebildiğimiz formda, farklı sorguların toplamlarını da gösterebilir miyiz? Örneğin Ödünç verdiğim kitaplarımı getiren bir sorgum var. Buradaki toplam rakamı aynı formda göstermenin yolu var mıdır?