formda yapılan hesaplamanın sonucunu başka bir tabloya almak

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
Sayın Modalı kızacak ama,bir tabloda ki sayıların toplamını başka bir tabloda nasılgösterebiliriz.bunun bir yolu varsa lütfen yardımcı olun.Gerek yok diyeceksiniz ama ben bunu öğrenmek istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayin emreturgut'

Niye kızayım. Eklemek istediğiniz hesaplanan değerlerle ilgili birer görünmez metin kutusu eklersiniz. Hesabı yapan metin kutusunun güncellendikten sonra olayında bu değerleri görünmez alanlarla eşitlersiniz. Bu görünmez alanların verilerini ilgili tablonun alanlarıyla eşitlersiniz olur biter. Bu en kolay ve çabuk yol.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Valla tekerleme gibi oldu sayın Modalı ;)

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
Teşekkürler ama cevabınız gerçekten tekerleme gibi olmuş.

Sayın Modalı
İlginize teşekkürler.Gerçekten tekerleme gibi oldu.Bilmediğimizden soru soruyoruz ama bilen birine anlatır gibi anlattınız.
Keşke küçük bir örnek olsaydı.Ama yinede yapmaya çalışacağım.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

DoCmd.RunSQL "INSERT INTO Tablo1 ( sicilno, adı ) SELECT [Forms]![Form2]![Metin1] AS sicil, [Forms]![Form2]![Metin3] AS ismi;", -1
Tablo1 deki sicilno ve adı alanlarnıa form2 deki metin1 dekini…

bunlar ve bunların benzeri kodlar benim koyduğum access kod deposunda var

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
-Bu kodları form üzerindeki tüm metin kutularını bir tabloya aktarmak için kullanabilirmiyiz.Bu mümkünse bunu bir butonla yapabilirmiyiz.
-Yapabilirsek bu işlemi tek butonla hem üst form hem alt form için kullanabilirmiyiz.Üst form ve alt form ayrı tablolara yaılacak şekilde.
-Performans kaybına sebep olurmu yada hata riski oluşurmu.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

oluşmaz zaten sorunun cevabını kendin vermişssin istediğin yere istediğin tabloya yapabilrsin

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
İyiki varsınız Hızırda (A.S.) sende gülsüm.
Teşekkürler.