formdaki formulleri tabloya yazdırma

Excel Vers. ve Dili
2000sb-2003sb-xp standart
arkadaşlar yapmılş olduğum buradan bakın formundaki kare içine alınmış alanlarda formüller var ve bu form tablo kısmında tablo 1 e ait .
Fakat diğer heryerdeki bilgileri tablo 1 e yazdırmama ragmen formullu olan kısmdakılerı birturlu tablo 1 e yazdıramıyorum bana yardımcı olrsanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın yetiskol,
Formüllerinizi denetim kaynaklarına değil, olay yordamlarına yazmalısınız. Mesela ipilikagirligi isimli metin kutunuzun denetim kaynağında:

=[atkisikligi]/[tplatkiadedi]*[kumaseni]*[iplikagirligi]*[atkiadedi]/1000

yazıyor. Bu nedenle de bu veriyi tabloya yazdırmak belki bir başka olay yordamı ile olur. Ama işin kolayı ve genel olarak uyguladığımız yöntem, bu formülü mesela bir önceki denetime yani atkiadedi isimli metin kutusunun güncelleştirme sonrasında olay yordamına yazmaktır. Böylece bu metin kutusu güncellendiğinde sizin formül veriyi ipilikagirligi isimli metin kutusuna yazacaktır. Boş kalan deneteim kaynağını da tablonuzdaki alana yönlendirdiğinizde veri yabloya yazılacaktır. Bu şekilde tüm formülleri bir önceki kutulardan çıkış işlemlerine yazarsanız, sorununuz çözülür.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
arkadasım 1 ornekle gosterebılırmısın denedım ama bir turlu beceremedim

Excel Vers. ve Dili
arkadasım bir ornekle gosterebılırmısın ben beceremedım bırturlu tesekkurler

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Verilerinizi nerden aldığınızı tam anlayamadım ama
gramaj = [atkisikligi] / [tplatkiadedi] * [kumaseni] * [iplikagirligi] * [atkiadedi] / 1000
şeklinde olması lazım

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Fakat garip bir şekilde sizin üstteki satırda yaptıklarınız bir alttaki değerleri etkiliyor. Nasıl bir mantık kurduğunuzu anlamadım ama satırlardaki değerler hep farklı farklı galiba..

Excel Vers. ve Dili
ilgilendiğin için teşekkur ederim arkadasım ama dedıgın gibi olmuyor veya ben beceremedim

Excel Vers. ve Dili
atkı adetlerinin toplamı değiştikçe kumataki gramaj agırlıgı degısıyor bundan dolayı tum degerler degısyor. Orası onemli değil fakat gramaja yazdıgım formulu atkı adedı kısmına olay yordamı olarak ta yazdım tabloda gramaj kısmına yazdıramadım. yazdırsam tum sorunu cozecem. Bana sadece oraya yazdırabılırsenınz sevınırım

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Örneği incelemedim ama eğer yanlış anlamadıysam hesaplanan alanları tabloya kaydetmek istiyorsunuz. Ben de diyorum ki bu tamamen yanlış ve gereksizdir. ;) Bu tür işleri sorgu,form ya da raporlarda yapmalısınız..

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın yetiskol
Tablonuzu tasarım modunda açıp alanı metin yapın. Bir de gramaj alanının karşısındaki formülü silin. Problem yok. Ben denedim.