formdaki gizli bi metin kutusunu komut tuşuyla aktiflestirm

Excel Vers. ve Dili
off_2003_TR
merabalar..
access teki bi formda gizli duran bi metin kutusu var..
bunun icine girilen/girilecek verilerin kaydı için de tabloda sütunu var..
formda bi komut tuşuyla bu veri giris alanini cagirmak istiyorum, ona basınca aktifleşsin/gözüksün, normalde formda gezinirken ortalikta durmasin.. :D
ve bunu, tuşa bi makro atayarakyapmayı planliyorum..
tuşa basınca metni yazmak icin o alan belirsin veya kucuk bi pencere acilsin, ordan yaziim..

ama yapamiyorum.. bi fikri olan var mi?? :kafa:

bi soru daha ilave ediim:
kurcaladigim makrolar arasında bi tanesi "SaklıYordamıAç" diyo.. bu neye yarar? bende calişmiyor bu nedense, anlayamadım..

yaşasın deneme yanılma.. :hihoho:

iyi geceler.. :uyku:

selam

bence offis ile gelen nortwind.mdb dosyasını incele... daha güzel örnekler var.

Excel Vers. ve Dili
off_2003_TR
tesekkurler, az çok dedigim şey buydu..
northwind de bulamadigim icin sordum bu foruma..

bi ricam daha olabilir mi, bu Aç tusuna basinca bi satir aciliyo, icine metni yaziyorum.. ama formda tüm girişler icin o satır aktif halde kalıyor.. ben sadece o an ekrandaki kişinin verilerini girerken bu metin kutusundan faydalanmak istiyorum.. bi sonraki kişiye geçince o satir kaybolsun.. gerekiyosa ben gene Aç a basarak çağıriim o kutuyu.. muhtemelen bilen biri icin çok kolaydır ama benim derdimi anlatmam bile cok uzun sürüyo.. :)

bu özelliği nasi ilave edebilirim??

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
sanırım demek istediğin böyle bişiy...

Excel Vers. ve Dili
off_2003_TR
budur işte.. :icelim:
ellerine saglik, tam da dedigim gibi olmuş.. :hihoho: :hihoho: + :dua:

Excel Vers. ve Dili
off_2003_TR
gene bi sorum var benim, konuyla alakasiz gibi görünüyosa affola.. burda yeri geldigi icin sormak istedim.. ögrenmeye calisirken abuk subuk sorularımi hosgordugunuz icin tesekkurler.. :arkadas:

şimdi kodları yazarken
Private Sub Form_Current ()
........
End sub

diyoruz ya, işte ben baska bi yerde yine Form_Current () iceren bişeyler yazmaya calisiyorum, hata veriyo.. çakışıyolar heralde..

Aynı Private <->End aralıgında farklı amaclarla baska baska kod grupları yazmak mumkun olmuyo mu? yada 2 kere form_current diyemez miyiz?
Yani araya bi anahtar koymak lazim sanki, ne yazmaliyim?? :?

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
civerb,
form_current olayı tekildir. yani ikinci form_current olayı yaratıp kod giremezsin. illa form_current içerinde uygulatacağın bir kod varsa, uygulama sırasına göre kod yazmaya devam edebilirsin ancak.