FORMDAKI KENAR CIZGILERIN CIKMAMASINI SAGLAMAK

Excell de hazırladığım bir tabloyu tablo çizgileri ve başlıkları olmadan sadece rakamsal değerlerini alarak elimdeki A4 boyutundaki sadece tablo olarak var olan boş rakamsız forma bastırmak istiyorum.

Yani başlıklar ve matbu kısımlar elimdeki formda var. ben sadece bu formdaki boşlukları doldurmak istiyorum.

Eğer başlıklar ve çizgiler çıkmazsa elimdeki rakamsız forma deneme yanılma yöntemi ile rakamları oturtucam.
Haa eğer onuda daha kolay bir yolla yapabiliyorsak bunuda öğrenmek isterim

Ne yapabilirim?

G

Guest

Misafir
Merhaba

Kenar çizgilerini excelde görüntülenmesini istemiyorsanız .Tools menusunden options seçeneğini seç ekrana çıkacak pencereden sol alttaki Gridlness butonundaki işareti kaldırın ve okey butonuna bastıktan sonra ekranınızdaki çizgilerin artık gözükmediğini göreceksiniz.Bu görüntüde kaldırıyor.
Printerde gözükmemesi icin
File menüsünden Page stup seçilir çıkan pencerede sheet sayfası seçilerek Gridlness butonundaki işaret kaldırılır ve yazıcıda artık kenar çizgileri çıkmayacaktır.Ayrıca bu çıkan pencerede Row and column heading butonunda işaret varsa o işarette kaldırılmalıdır.

Kolay gelsin. :hihoho:

G

Guest

Misafir
[ÇÖZÜLDÜ] üye olamadım

emin değilim ama ızgara çizgileri olabilir.

Merhabalar;
Gridlines'ın türkçe karşılığı YUani Excel türkçedeki karşılığı "Kılavuz Çizgileri". "Araçlar" menüsünün altından "seçenekler" ordan "Görünüm" sekmesinin altında.Sol alt köşedeki "Pencere seçenekleri" bölümündeki "Kılavuz Çizgileri".
Kolay gelsin