Formdaki resmi raporda göster

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
arkadaşlar hepinize hayırlı günler dilerim forma eklediğim resmi raporda gösteremiyorum formdaki tüm örnek çalışmaları inceledim rehberim oldu ama başaramadım sizden yardım talep ediyorum personelbilgi giriş formuna resim ekleyebiliyorum degiştirebiliyorum ama forma eklediğim resmi raporda göstermiyor resmin yolu görünüyor ama kendisi yok yardımlarınızı bekliyorum gözden kaçırdıgım bir yer var ama bulamadım teşekkür eder saygılarımı sunarım kolay gelsin

Son düzenleme:

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Rapordaki "resgoster" isimli resim alanınızın denetim kaynağını picture yapın, rapora ait kodları silin ve alta yazdığım kodları ekleyin sadece..

Kod:
Private Sub Detail_Format()
Me.resgöster.Picture = Picture
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sayın beabo5 dediğinizi aynen uyguladım sonuç başarısız daha önceki gibi resmin yolu çıkıyor resim görünmüyor formda var olan resim raporda yok teşekkür ederim ilginiz için kolay gelsin

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Ben dediğimden farklı bişey yapmadım..
Belki de versiyon farkından dolayı bende oldu ;)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
kardeşim olmadı ne yaptımsa formdaki örnekleri tektek indiridm hatta onların raporlarını kullandım acaba modüldenmi diye modülleri bile ekledim olmadı bende hayret ettim bu güne kadar hiç böyle olmamıştı ofis 2003 kullanıyorum

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
Benim sorunumda aynı

Sayın simendifer bende bu sorunu 4-5 gün önce sormuştum sorununda sizinki ile aynı bende neyaptım ne ettimse bir türlü forumda resmi gösteremedim raporda resim yolu dediğiniz gibi gözüküyor ama resim bir türlü gözükmüyor.Sayın Modalı bu konuda sağolsun bir çok örnek ve kod verdi ama inanın uykulalarım kaçtı sabahlara kadar uğraştım bütün örnekleri kodları birebir uyguladım ama bir türlü sorunu çözemedim artık pes etmiştim, sayende inşallah üsdatlar arkadaşlar bu sorunuda çözerek derdimize derman olurlar.Sayın Modalı bir çare lütfen

forumdan bulduğum kodlarla birşeyler yapmaya çalıştım, istediğiniz gibi olmuş mu?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sayın oktaykarauzun tam istediğm gibi olmuş ben bunu yapamamıştım formdaki örneklerden yararlandım diyorsunuz mümkünse ne gibi bir degişiklik yaptınız hem benim ögrenmem hemde formdaki arkadaşların ögrenmesi için aradaki fark ne nasıl yaptınız nerde hata yapıyordum ilgi ve alakanıza teşekkür eder saygılarımı sunarım

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın arkadaşlar,

Bunun için:

Rapor üstüne bir görünmez metin kutusu ekliyoruz. Bu metin kutularına ise resimlerin bulunduğu klasörün yolu ile resim dosyasının tam veri yolunu kaydettiğimiz alanı ilişkilendiriyoruz. Ayrıca rapora bir ilişkisiz resim alanı ekliyoruz.

Kod:
Private Sub Detail_Format()
Me.resgöster.Picture = Picture
End Sub
kodunda ise resgöster resim alanının adı, picture ise metin kutusunun adı.

Raporun ayrıntı alanını formatlarken resgöster resim alanının resmine Picture resim kutusunda yazılı olan veri yolundaki resmi atıyoruz.

İşlem bu kadar.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merakımdan soruyorum "resim alanının" denetim kaynağı yok mu? Acaba sadece 2007'de mi var bu??!!

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
Neden olmuyor

Saygı deger üsdatlar o kadar açıklamalı anlatmanıza rağmen hala bu sorunu aşamadım ne yaptımsa raporda resim gösteremedim.artık kedimden şüphe etmeye başladım bütün kodları denememe rağmen olmadı.lütfen müsait olan arkadaşlar örneği bir inceleyebilirlermi? neresini eksik yapıyorum bir türlü bulumadım. sayğılarımla

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın mars3863,

Nesnelerle ilgili kod yazarken ilişkili alan adı değil, nesne adı kullanılır. Aşağıdaki kodları kopyalayıp yapıştırın.

Kod:
Function setImagePath()
    Dim strImagePath As String
    On Error GoTo PictureNotAvailable
    strImagePath = Me.txtImagePath
    Me.ImageFrame.Picture = strImagePath
Exit Function
PictureNotAvailable:
    strImagePath = "C:\raporda_foto\EMPID9.BMP" 'Buraya foto yoksa görünmesini istediğiniz fotonun veri yolunu yazın
    Me.ImageFrame.Picture = strImagePath
End Function

Private Sub Ayrıntı_Format(Cancel As Integer, FormatCount As Integer)
Call setImagePath
End Sub

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
size mahçubum

sayın Modalı size inanın çok mahçubum dediğiniz gibi kodları yapıştırdım ama rapor sayfasında bu Me.txtImagePath kodda hata verdi anlamaya çalıştığım kadarı ile rapordaki metin kutusunun isminin başına txt yazdım sanırım orası düzeldi fakat bu seferde aşağı kısımda Me.ImageFrame.Picture = strImagePath bu bölümde hata veriyor.sabrınıza hayranım değerli vaktinizi almak inanın istemiyorum ama sizide yormak istemiyorum forumdaki örneğim üzerinde düzeltme yaparsanız ben ona bakarak anlamaya çalışır sizinde değerli vaktinizi boşa harcamamış olurum.saygılarımla ilginiz ve alakanızdan dolayı sonsuz teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
cunku sendeki resim yolunu gosteren kutunun ismi ImagePath, txtImagePath degil. bende cok rapora resim eklemeyle, ama kodlamada pek fazla bilgim olmadigi icin sorunu cozememiştim.

en sonunda asagidaki kodu ekleyince sayin modalinin dedikleriyle beraber oldu :)

Private Sub Ayrıntı_Format(Cancel As Integer, FormatCount As Integer)
Call setImagePath
End Sub