Formdaki verileri başka bir tabloya kopyalama

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Herkese selamlar.
Arkadaşlar bir tablo ve bu tabloya ait bir form var forma bir düğme ekleyip o an ekranda gözüken kaydı başka bir tabloya veya başka bir veritabanındaki tabloya kopyalayabilirmiyiz. hatta elimizdeki kaydı değiştirmeden üzerinde değişiklik yapıp başka veri tabanındaki bir tabloya kayıtı kopyalayabilirmiyiz?

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın hozzeybek,

Gerçi aynı kaydı tekrar kaydedmenin pratik sonucunu merak ediyorsam da sorununuz en kolay olarak bir ekleme sorgusu ve bir makroyla çözülebilir.

Ekleme sorgusu yapabilmek için bir sorgu yaratın verileri kopyalayacağınız tabloyu ekleyin, tüm alanları sorguya geçirin, sorgu penceresinin herhangi bir yerine geçip sağ tıklayın sorgu çeşidini Ekleme Sorgusu olarak değiştirin otomatik olarak açılacak pencereden aynı alanlara ve veri türlerine sahip olan tabloyu işaretleyin (bu tablo başka bir veri tabanında da bulunabilir. Pencereden ayarlayın)

Makroyu ise sıkıntı veren uyarıları geçmek için oluşturdum. incelerseniz uyarıları kapatıp sorgu çalıştıktan sonra tekrar açtım.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn modalı ilginize teşekkür ederim.
istediğim şeyi yapmıssınız ama ben ne istediğimi tam anlatamamışım.
yapmakmistediğim şu 2007 yılında başvurusu olan kişilerin 2008 yılında tekrar başvuru yaptıklarında 2007 yılındaki kayıtlarını kullanıp bu kaydı güncelleyerek 2008 yılına ait tabloya kaydetmek bunu en kolay nasıl yapabilirim?