Formdan ve tablodan açılan kutuyla seçimle kayıt giremiyorum?

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Değerli forum dostları ve hocalarım;

Oturduğum apartmanın yönetim hesaplarıyla ilgili geçmiş 6 yıla dönük çalışma yaparak, her bir dairede oturan mal sahibi ya da kiracıların, yönetime toplam ne kadar ödeme yaptığı ve bu ödemelerine karşılık yönetimin yaptığı giderlerden, kendilerine düşen paylarını tespit edeceğim. Sonrasında da bankalarda bulunan paranın (fonun) her bir kişiye ait kısmına ulaşmayı düşünüyorum.

Bir dairenin satılma ya da kiraya verilme nedeniyle yıl içinde birden fazla mal sahibi ya da kiracısı olabilmektedir.

Daha önce, aldığım yardım ile oluşturulan Form2 formuyla, oturanların ödedikleri 6 yıllık tutarın toplamı, yıl bazında da alınabiliyor. Buradaki sorunlardan biri, bir dairenin birden fazla maliki ya da kiracısı olduğunda, bu isimlerin ve hareketlerin alt formda gözükmemesi ve tblHareketler'deki açılan kutudan seçilen isimin kaydedilememesidir.

Yaşadığım sorun ve istediğim çözümle ilgili daha detaylı bilgi, aşağıdaki dosyadadır.

İlginizi ve yardımınızı bekliyorum. Öncelikle teşekkürler.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Değerli forum üyeleri ve hocalarım;

Gününüz aydın, neşeniz bol ve her şey gönlünüzce olsun.

Acaba, benim yukarıda belirttiğim sorunuma bir çözüm bulunabilir mi?

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE
Hocam Formunuz da yer alan tblHareketler tablosundaki (oturanid) açılır kutunun değerlerinin geldiği alanı tekrardan oluşturursanız.Tabi önce ilişkileri silerek .Sanırım gerekli değişiklileri yapa bilirsiniz..
NOT:Daha sonra tblHareketler formunda da oturanİd alanını yeniden oluşturmayı unutmayınız...

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Sayın PLTNAZR;

İlginiz ve önerileriniz için teşekkürler.

Her şey gönlünüzce olsun...