Formlar sayfası Form Altbilgisi alanında üretilen ürünün üretim toplamı ile satış top

Excel Vers. ve Dili
Office XP Prof
Arkadaşlar Teşekkür ederim. Gönderilen formül ile istediğim sonuca ulaştım. Ancak Veritabanı üzerinde yapmak istediğim bir kaç uygulama var. Öncelikli olanı; Access Veritabanı “Üretilen Meyve Ayrıntıları” Formlar sayfası Form Altbilgisi alanında üretilen ürünün üretim toplamı ile satış toplamının yansıtılması. Mesela Meyve cinsi "Oralet" in üretim toplamı ile satılan toplam tutarının yansıtılması.. Bu uygulama form sayfasında olursa iyi olur. şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Sn musti60
formda Meyve cinslerinin listelendiği bir açılan kutu ekleyip onun click olayına aşağıdaki kodu yazarsan toplamlar değişir.

a = [Açılan_Kutu67]
DoCmd.ApplyFilter , "[Meyve Cinsi] = '" & a & "'"
Not "[Açılan_Kutu67]" yi sizin açılan kutunuzun ismi ile değiştirin

Excel Vers. ve Dili
Office XP Prof
Sayın omerceri; ilginize teşekkür ederim. Bu uygulamayı form üzerinde yaparsanız sevinirim. Bir türlü beceremedim. iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Office XP Prof
Access sorusu

Önce Doğum günümü kutlamalarından dolayı forum yönetimine teşekkür ediyorum, bununla birlikte Yönetime ve diğer arkadaşlara da bir sitemim var. Foruma iki soru başlığı ile katıldım Birine cevap aldım, diğerine " Formlar sayfası Form Altbilgisi alanında üretilen ürünün üretim toplamı ile satış toplamı" ile ilgili soruma ise ömerceri bey den bir cevap aldım ancak başaramadığım için form üzerinde örneklemesini istedim, fakat ne ömerceri beyden ne de diğer arkadaşlardan olumlu veya olumsuz yanıt alamadım. "" Önemli ! Soru göndermeden önce lütfen okuyunuz."" başlığı altındaki uyarıyı da okudum. Bir sonuç çıkaramadım. Dolayısıyla benimde Forumda Excel'e duyulan ilgi kadar Access'e ilgi duyulmuyor mu? gibi bir soru aklıma geliyor. Hepinize selamlar.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın musti60,

Forumda Access sorularına cevap verenlerin sayısı çok değil. Bir de her sorulan soruya mutlaka cevap alınır diye bir kural da yok. Burada herkes gönülden karşılıksız bilgilerini paylaşıyor ve sorulan sorulara cevap vermeye çalışıyor.

Bir de üstüne sitemli mesajlarla karşılaşıyorlar. Bu da inanın insanın şevkini kırıyor.

Gelelim sorununuza:

1. Formunuzda filtrelemeyi yapacak bir açılan kutu olması gerekiyor, siz de var diyorsunuz ama ben göremedim ve ekledim.

2. Toplam miktar ve tutarı hesaplamak istiyorsunuz ama Topla fonksiyonunu kullanmadınız.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office XP Prof
Sayın Modalı ilginiz ve yardımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Tam istediğim bu idi. Sitemimi mazur görün 4-5 gündür uğraşıyorum içinden çıkamadım. Bilen için çok kısa bir süre ama ben uzun zamandır uğraştığım içindir belkide. Kusura bakmayın. Hepinize kolay gelsin.

Sn musti60
Özür dilerim, siteye bu ara sık girmiyorum, girdiğimde de gözümden kaçmış sorunuz.