formlar

Excel Vers. ve Dili
2003
merhaba arkadaşlar benim yapmak istediğim

access içindeki bir formu boşka bir access değiştirmek

yani

1.mdb açıkken kodlarla içindeki deneme formunu kapalı olan 2.mdb içindeki deneme formuyla değiştirmek istiyorum

acaba mümkünmü

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın pcman,

Sanırım yine kavram karmaşası yaşıyoruz. Formları değiştirmekten kastınız ne?

Formlar açılır. 1. veritabanındaki form ya açıktır ya da kapalı. 2. veritabanındaki de öyle. Değiştirmnenin ne anlama geldiğini çıkaramadım

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003
serverda sql yüklü bilgisayarlarda ayrı ayrı access var bir güncelleme olduğunda (güncelleme olduğunu bir tablodan sağlayabiliriz) sadece güncelleme yapılmış formu güncelleme yapacak access açıkken formu değiştirerek yapabilirmi

değiştirmeden kasıt 1.mdb formun silinip 2.mdb formu koymak kopyala yapıştırgibi

bu arada network ten access paylaştırmıyoruz

başkabir konuya verdiğiniz cevapta başka bir access formu açmak vardı

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Sayın pcman,

Anladığım kadarıyla siz form kavramını tam olarak özümseyemediz. Formlar işimizi kolaylaştıran ara yüzlerdir. Örnek olarak bir aynayı düşünelim. Aynayı ne tarafa çevirirsek o görüntüyü alırız. Formlar da öyle ilşkide bulundukları tablo veya sorgulardaki verileri işimizi kolaylaştıracak bir şekilde önümüze getirirler. Başka bir işlevleri yoktur.

Siz başka bir bilgisayardaki access dosyası içindeki bir tablonun verilerini mi görmek istiyorsunuz? Başka bir bigisayardaki bir access uygulamasının formunu açmakla ne yapmak istiyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn modalı nasılki virüs programları çalışırken bir güncelleme buldum günceleme yapayımmıdiye sorum güncelenecek kısımları güncelliyor benim yapmak istediğimde buna benzer bişey

program açıkken güncelleme olduğunu ve güncelleme yapılacak formları bir tablodan okuyup (birforma yeni bir alan eklenmiş olabilir...) guncelle.mdb den deneme formunu kopyalıyıp çalıştığımız access tekiyle yer değiştirecek

atıyorum form deneme güncellenmiş olucak asıl yapmak istediğim bu

şu an sadece

1.mdb açıkken kodlarla içindeki deneme formunu kapalı olan 2.mdb içindeki deneme formuyla değiştirmek istiyorum

Excel Vers. ve Dili
Sayın pcman,

Ben uygulaması normal çalışan bir formun değiştirildiğiniz sizden duyuyorum. Formun görüntüsünü neden değiştirelim?

Excel Vers. ve Dili
2003
sizin yaptığınız uygulama server bağlı 10 bilgisayarda çalışıyorsa

ya access paylaştırarak 10 bilgisayarın kullanmasını sağlıyacaksınız yada 10 bilgisayarda 10 ayrı access olucak verileri server dan cekicek

sonuçta diyelimki programda bir değişiklik yaptınız

deneme formuna yeni bir alan eklediniz...

access paylaştırıyorsan herkesin uygulamayı kapatmasını isteyeceksiniz güncellemeyi yapmak için

yada

10 bilgisayarda ayrı ayrı access varsa güncel uygulamayı 10 bilgisayara dağıtıcaksınız

benim yapmak istediğim olayda uygulama açıkken güncel formu değiştirecek

sn modalı
bu mümkünmü değilmi

Excel Vers. ve Dili
Dış veri Al dan kopyalayın formunuzu. Nasılsa her dakika değişiklik olacak değil. Bence hiç olmayacak ama neyse.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2002
yardım edersenız sevinirim access fromda mause kilip tuşu ile sayfalar sarasında geziyo bunu nasıl önleyebilirim

Excel Vers. ve Dili
2003
form ekleme

DoCmd.CopyObject "C:\Documents and Settings\esrefigit\Desktop\access\deneme_Backup4.mdb", "eskiform", acForm, "yeniform"

form silme

DoCmd.DeleteObject "C:\Documents and Settings\esrefigit\Desktop\access\deneme_Backup4.mdb", "eskiform", acForm,

bu şekilde diğer programları güncelleye biliriz :)